İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

"Bizi millet yapan değer devlet de yaptı, onun için bugün bu ülkede attığımız adımları rahatlıkla atabiliyor ve ülkenin yarınına umutla bakabiliyoruz"

   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

"Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı, Çerkez'i, Abaza'sı, Gürcü'süLaz'ı ile hep birlikte yaşıyoruz"  

 İçişleri BakanıSüleyman Soylu, "Bizi millet yapan değerler aynı zamanda da devlet deyapmıştır. Onun için bugün bu ülkede attığımız adımları rahatlıkla atabiliyorve ülkenin yarınına umutla bakabiliyoruz. İşte onun için bugün terörle dahailkeli bir mücadele yapabiliyor, göçü yönetebiliyoruz” dedi. 

  "10 OcakTürkiye İdareciler Günü" dolaysıyla düzenlenen ödül törenine katılan BakanSoylu, idareciliğe ilişkin önemli mesajlar verdi. Makamların, paranın, gücün,dünyaya ilişkin her ne varsa arkalarında kalacağını ifade eden Soylu, bumesleklerin, rahatının, huzurunun, refahının kıt olduğunu ama duygusunun,hissiyatının yüksek meslekler olduğunu kaydetti.

  "Bizi milletyapan değerler aynı zamanda da devlet de yapmıştır" sözlerine yer verenSoylu,  "Onun için bugün bu ülkedeattığımız adımları rahatlıkla atabiliyor ve ülkenin yarına umutlabakabiliyoruz. İşte onun için bugün terörle daha ilkeli bir mücadele yapabiliyor,göçü yönetebiliyoruz. İşte onun için, 'vekaletler savaşı'nın cazibesinekapılmadan, terör örgütleriyle hiçbir noktada aynı çizgiye gelmeden kıyasıyabir mücadeleyi bir sürdürebiliyoruz" dedi.

 

  Irkçılığın ağınadüşmeme uyarısı

  Avrupa'daki gibiırkçılığın ağına düşmeme uyarısı yapan Bakan Soylu, "Coğrafyasında Türk'ü,Kürt'ü, Arap'ı, Çerkez'i, Abaza'sı, Gürcü'sü Laz'ı ile hep birlikte büyük birmillet olarak yaşayabiliyoruz.  Bizim butopraklarda olabilmemizin bir sebebi, bir anlamı vardır. Bu ne bizimecdadımızın rastgele bir seçimi ne de bu bir tesadüftür. Bu, insan iradesininçok üzerinde, Cenabı Hakk'ın tartışılmaz iradesinin neticesidir" diyekonuştu.

 

  "Kimliğimize,örfümüze, kültürümüze birliğimize çok saldırılar oldu"

  Türkiye'ye karşıyapılan saldırılara dikkat çeken Bakan Soylu, "Darbeler, ekonomiksaldırılar, 15 Temmuz'lar... Kimliğimize, örfümüze, kültürümüze birliğimize çoksaldırılar oldu. Bugün bu devlet geleneği ve bu anlayış ayakta durmakta vebugün bu saldırılardan da güçlü bir şekilde çıkmaktayız" dedi.

 

  “Beytüşşebap'a çıktıdiye sevindi”

  3,5 ay önceBakanlıkta televizyonda izlediği bir anısını anlatan Bakan Soylu, “Bir öğretmenkurası vardı. Bir öğretmen kurasını çekti, bugünkü gibi hatırlıyorum, 'Allah'aşükür Beytüşşebap'a çıktı' dedi. Bunu söyleyen bir kız ve öğretmen. Belki debundan yıllar önce Beytüşşebap kurasını çekseydi, acaba aklından nelergeçecekti. Bu grafiği ters çevirebilmek için sağ sola müracaatlar yapacak veoraya gitmemek için çare arayacaktı" dedi.

  Konuşmalarınardından "hizmet ödülleri" kapsamında mülki idari amirlere plaketverildi. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Üstün Hizmet Ödülü DiyarbakırYenişehir Kaymakamı Serdar Kartal'a, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü Tunceli  Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam'a, Vali Dr.Vecdi  Gönül  Güvenlik Hizmet Ödülü Elazığ Eski Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu'ya, Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet ÖdülüTekirdağ Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak'a, Celalettin Tüfekçi Meslek ÖdülüKahramanmaraş Vali Yardımcısı Bayram Öz'e, Türk İdareciler Özel Hizmet Ödülü Aydın eski Karacasu Kaymakamı Gülher SinemBüyüknalçacı'ya ve Gaziantep  NizipKaymakamı Kemal Şahin'e verildi. 

  

                                         

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15