İDARECİ VE BÜROKRATLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ 4. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği 4. Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı.

İDARECİ VE BÜROKRATLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ 4. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

 İdareci veBürokratlar Birliği Derneği 4. Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı. Yoğunkatılımın olduğu genel kurulda Yücel Can yeniden Genel Başkanlığa seçildi.Genel kurul toplantısına idare, bürokrasi temsilcileri ile birlikte çeşitlidönemlerde Valilik, Kaymakamlık yapmış bürokratların yanı sıra diğer STKtemsilcileri, iş adamları, toplumun değişik kesimini temsilen katılımcılar veüyeler katıldı.

  Genel Kuruldabugüne kadar yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Yücel Can, İdareci veBürokratlar Birliği olarak geleneksel çocuk oyunları ile birlikte özellikle‘Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi’ndeki "kardeşliğe" vurgu yaptı. Can,kardeşlikte rehavet ve rahatlığın olmadığını, mekan sınırında gönül iklimindeberaber olmamız gerektiğini kaydetti. “Biz rengimizi Türk bayrağımızdan aldık.Kırmızı kadar kararlı, iyi niyet adına da saf olan beyaz rengi aldık” diyenCan, “Bayrağımızdaki yıldızların içerisindeki semboller adalettir,samimiyettir, ibadettir, biz bunları aldık. Biz Bedir'den Malazgirt'e İstiklal Savaşına15 Temmuz’a, Fırat Kalkanı’na, Zeytin Dalı’na uzanan İslam’ın son kalesi olanTürkiye için bir ruhuz, hizmetkarız, bir neferiz. Biz batı kompleksinden uzakHılfıl Fudülden, Suffe Ashabına, Ahiler ve Loncalardan bugüne gelen birhakikatin tarih ile bağrışan değil barışan aydınlık yüzüyüz” dedi.

  “İdareci veBürokratlar Birliği Derneği olarak liyakatin önemli olduğuna inandık,dolayısıyla koltuğa yapışan değil yakışan idareciler olması gerektiğineinandık” ifadelerini kullanan Can, şunları kaydetti:

  “Koltuğun şekilverdiği değil, koltuğa şekil veren idarecilerin olması gerektiğine inandık. Bizdedik ki bizim söylemlerimiz farklı olacak, bizim en büyük problemimizsamimiyet, sadakat, vefa, hürmet ve güven bunalımıdır. Bizim bu ilkelerimiziçerisinde Biz Birlikte Güçlü olmalıyız dediğimizde sadece 81 vilayetikastetmedik. Doğu Türkistan, Suriye, Irak, Yemen, Myanmar'ı Mısırdaki Mursiyi,İslam Alemini, dünyadaki bütün Müslüman kardeşlerimizi, hatta bütün insanlığıve umut olan Türkiye'yi kastettik.”

  Çanakkale ruhuylaçalışmaya gayret ettiklerini belirten Yücel Can, 15 Temmuz’a da vurgu yaparak,o gece diğer vatansever STK’larda olduğu gibi İdareci ve Bürokratlar BirliğiDerneği olarak hain darbeye karşı durduklarını, Cumhurbaşkanı’nın talimatıylanöbet görevini arkadaşlarıyla ve temsilcilerle birlikte yerine getirdiklerinibelirtti. “Kardeşlik ayrıştırmayla değil, birleştirmeyle olur” diyen Yücel Can,Hakkari, Kahramanmaraş, Mardin, Diyarbakır’da Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesiile ilgili yapılan çalışmaları da anlattı.

  Konuşmanınardından seçime geçildi. Katılımcıların tüm oyunu alan Yücel Can İdareci veBürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanlığına yeniden seçildi. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15