İKİZER, 'PAZARCIK'I TEKRARDAN KAZANACAĞIZ'

CHP’den Pazarcık Belediye Başkanlığına Aday olarak gösterilen Avukat Haydar İkizer, Cumartesi günü CHP Pazarcık İlçe Başkanlığı binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

İKİZER, 'PAZARCIK'I TEKRARDAN KAZANACAĞIZ'

Demokrasi şöleninin yaşandığı basın açıklamasında İkizer, Pazarcık’ı tekrardan kazanacaklarını ve ilçeye sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışını getireceklerini dile getirdi. 

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Narlı Eski Belediye Başkanlarından Ali Rıfat Şevran, Metin Ergücen, Aday Adayı olan Mehmet Muratdağ ve birçok partili katılım sağladı. 

Konuşmasına CHP’ye 1994 yılında kayıtlı üye olduğunu hatırlatarak başlayan CHP Pazarcık Belediye Başkan Adayı Haydar İkizer, “ Partinin yönetiminde yer aldım. İl, ilçe, kurultay delegeliği yaptım. 1999-2002 arası ilçe başkanlığı yaptım. 2011 yılında Milletvekili aday adayı oldum. O dönemde partim uygun görmedi sıralamaya giremedim. Küsmedim ve partime güvendim. Partimin bir neferi olarak çalıştım. Üniversite yıllarında öğrenci derneğinde aktif olarak rol aldım. Öncümüz rahmetli Uğur Mumcu idi. Biz ondan çok şey öğrendik. Kendisini saygı ile anıyorum. Stajyer avukat iken partimiz milletvekillerinden Şenal Sarıhan ile beraber çağdaş hukukçular derneğini kurduk. Halen o derneğin kurucu üyesiyim. Pazarcık’ta Kahramanmaraş barosu Pazarcık temsilciliğini kurdum. Hacı Bektaş Veli derneğinin kurucu üyesiyim. Pazarcık Kaymakamlığı hakem heyetinde bulundum. Partimize bu dönem belediye başkanlığı için üç aday başvurduk. Genel Merkezimizin kararı sonucunda aday olarak gösterildim. 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde partimiz beni uygun gördü. Diğer aday adaylarımızda gerçekten bu işi layıkıyla yapacak insanlardır. Bu demokrasinin gereğidir. Bir göreve 3 kişi 5 kişi talip olur; fakat sonunda biri seçilir. Bu da bana kısmet oldu. Diğer arkadaşlarımız aday gösterilseydi onların yanında yer alacaktım. Bundan sonra kırgınlıkları kızgınlıkları bir kenara bırakıp el ele çalışmamız gerekir” şeklinde konuştu.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ HALKLA TANIŞTIRACAĞIZ”

 Bütün köy ve mahalleleri birlikte gezeceğiz ve oraların sorunlarını yerinde tespit edeceğiz diyen İkizer, “Bize katkı sunmak isteyen herkese kapımız açıktır. Sorgulayan, üreten bir ekip kuracağız. Her vatandaşa eşit davranan bir belediyecilik özlemini sizler kadar ben de duyuyorum. Hiç kuşku yok, bu belediyeyi tekrardan alacağız. Pazarcık’a halkın belediyecilik anlayışını dile getireceğiz. Bu anlayışta kesinlikle ayrımcılık olmayacaktır. Eleştiriye açık olacağız ve önerileri dinleyeceğiz. Her konu da uzmanlardan destek alacağız. Önceliğimiz halkın yaşamını kolaylaştıracak sosyal projeler olacaktır. Kadınlara, gençlere, çocuklara ve yaşlılara destek olacak projeler hazırlayacağız. Bizim yönetimimizde her şey şeffaf olacak. Belediyelerin gelir ve giderlerini herkes görebilecek. Belediyeye randevu diye bir şey olmayacak; isteyen bizimle her zaman görüşebilecektir. Belediyeye gelen herkesin sorunları çözülecektir. Sosyal belediyeciliği halkla tanıştıracağız. Öğrenciler belediye hizmetlerinden minibüslerden, otobüslerden ücretsiz faydalanabilecek. Gençlerimize sosyal ve kültürel anlamda örnek olacağız. Maddi durumu iyi olamayan Üniversite öğrencilerimize onların onurunu kırmadan her türlü yardımı yapacağız. Halkın Belediyecilik anlayışında halka hesap vermek bir onur ve görevdir. Bu anlayışta rant yoktur. Göreve geldiğimde insan odaklı bir belediyecilik yapacağız. Hizmetimiz herkes için olacaktır. Başkan olduğumda kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit mesafede olacağım. Herkesin Belediye Başkanı olacağım. Pazarcık’ı birlikte yönetelim ve birlikte bir destan yazalım. Adı halk olsun, kahramanı da siz olun. Hiç şüpheniz olmasın bu belediyeyi kazanıp özleme son vereceğiz. Bu toplantı adaylığımı halka bildirmek için düzenlendi. İleriki günlerde daha geniş kapsamlı aday tanıtım toplantısı düzenleyeceğiz. Ancak asıl büyük toplantı 1 Nisanda yapacağımız devir teslim töreni olup herkes şimdiden davetlidir” açıklamalarında bulundu. “PAZARCIK İÇİN CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÇOK ÖNEMLİDİR”

Üç aday olarak bu yola çıktıklarını ve asla birbirlerine rakip olmadıklarını söyleyen, Pazarcık Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Muratdağ, “Aynı parti içerisinde kendimizi birer demokratik yarışçı olarak gördük. Çünkü bizim rakiplerimiz AK Parti ve MHP’dir. Bu birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak. Taşın altına herkes eline sokmalıdır. Gerek sosyal medya gerekse diğer araçlarla hep aday gösterilmesem bile adaymış gibi çalışacağımı söyledim. Parti kültürümüz bunu gerektiriyor. Önemli olan CHP’nin bayrağını tekrar bu belediyede dalgalandırmaktır. Bunu da kesinlikle yapacağımıza eminim. Halkımızın sağduyusuna güveniyorum. Adaylık açıklaması gerçekleştikten sonra gelişen olayları derin bir üzüntüyle izliyorum ve gerçekten çok üzülüyorum. Bu olayın bu aşamaya gelmesinde katlısı olan siyasi aktörler bu işin olumlu ya da olumsuz siyasi sonuçlarına da katlanacaktır. Kimse bu halkı bölmek için herhangi bir çaba sarf etmesin. Hep birlikte bu bayrağı tekrar dalgalandıracağız. Pazarcık için Cumhuriyet Halk Partisi çok önemlidir. Bizler sonuna kadar partimizin arkasındayız” dedi.

“PAZARCIK BELEDİYESİNE CHP BAYRAĞI DİKİLECEKTİR”

CHP’nin  Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu söyleyen CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “Bunun için ülkücü yoldaşlar ve diğer partilere gönül vermiş diğer arkadaşlarımızda aramızda bulunuyorlar. Cumhuriyet, demokrasiye inanan insanların nefes aldığı bir yönetim şeklidir. Ben mensubu olduğum CHP ve onun yönetimleriyle gurur duyuyorum. Eksiğimiz ve yanlışımız mutlaka vardır. Her şeyi demokrasi çerçevesinde ortaya koyan bir partinin mensubuyum. İki günden beri CHP’de bir kaşık suda fırtına kopuyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Aslında öyle bir şey yoktur. Bir demokratik seçim yaşandı ve üç arkadaşımız sorumluluk aldı. Bu partiye hizmet için adayız dediler. Kuşkusuz bu demokrasi yarışında onların taraftarı ve sevenleri olacaktır. Bu da gayet normaldir. Bundan dolayı tepki vermeleri ve istifa etmeleri de gayet normaldir. Bunlar CHP’de bir gelenektir, bir demokratik haktır. İl Başkanını da Milletvekilini de ve Genel Başkanı da eleştirilecektir. Bizi biz yapan bu unsurlardır. Bu manada demokratik hakkını kullanıp partimize eleştiri getiren arkadaşlarımı ben asla yadsımıyorum. Onlar demokratik haklarını kullanmışlardır. Onları gözlerinden öpüyorum. Çünkü onlar bizim partilimiz ve kardeşlerimizdir ve sonuna kadar öyle kalacaktır. Pazarcık Belediyesine CHP bayrağı dikilecektir. İlerleyen günlerde bir aday tanıtım toplantısıyla Pazarcık’ta partimize gönül ve vermiş, hatta oy vermemiş olup da Pazarcık’ta sosyal demokrat belediyeye ısrarla ihtiyaç var diyen seçmenleri de buradan aday tanıtım toplantısına davet ediyorum. Gelsinler ki, Pazarcık 5 yıl sonra sosyal demokrat belediyeciliğe yeniden kavuşsun. Orada adayımız, Pazarcık ile ilgili yağacağı çalışmaları, projeleri tüm halkımızla birlikte konuşup, anlatacaktır. Sizlerden istirhamım bu kültüre hepimiz uyum sağlayarak, demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanarak gelin beni makamımda, danışma kurulu toplantılarında yerden yere vurun. Hepinizden ricam, sosyal medya fenomenliğini bir kenara bırakarak bu belediyeyi alalım. Benim davam CHP davası, benim davam Pazarcık davasıdır” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37