İL KADIN PLATFORMU TEMSİLCİLERİ İÇME SUYU KAYNAKLARINDA

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, İl Kadın Platformu temsilcileriyle Kahramanmaraş Merkez’in içme suyunun karşılandığı Pınarbaşı ve Karasu kaynaklarına inceleme gezisi düzenledi.

İL KADIN PLATFORMU TEMSİLCİLERİ İÇME SUYU KAYNAKLARINDA

Programa İl Kadın Platformu başkanı Kibar Özdemir,11kadın platformu temsilcisi KASKİ yönetimi katıldı. Gezi’de KASKİ Genel MüdürüMustafa Uzunlar tarafından musluklarından akan suyun kaynaktan musluğa olanyolu anlatıldı. Kaynaklardaki tesisler gezdirilerek suyun hangi şartlar altındamusluklara ulaştığı gösterildi.

 

Mustafa Uzunlar:‘’ Kayıt Dışı Kullanım En Büyük İsraftır’’

KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar inceleme gezisinde şuaçıklamayı yaptı: ‘’Kadın platformunun değerli temsilcileriyle Kahramanmaraş’ıniçme suyunun kalitesini yerinde incelemek için böyle bir program tertip ettik.Suyun en önemli hale geldiği yaz mevsiminde hem suyun korunmasına, tasarrufuna,kaybolmamasına yönelik bir bilgilendirmeye de ihtiyaç olduğunu düşündük.Bununla ilgili suyun israf edilmemesi, suyun kayıt dışı kullanılmaması ki enbüyük israf kayıt dışı kullanımdır. Bu konuyla ilgili sadece KASKİ’nin değil,tüm Kahramanmaraş’ın hassasiyet göstermesini hatırlatıyoruz’’ diye konuştu.

 

MutluAslantürk:’’Su, Dünyanın En Kıymetli Hazinesi’’

Kadın ve Demokrasi Derneği İl Temsilcisi Mutlu Aslantürkkonu ile ilgili şunları söyledi: ‘’ Su, Dünyanın en kıymetli hazinesi.Kahramanmaraş da bu hazinenin en ender parçalarının bulunduğu yerlerden birtanesi. Bize bu imkanı veren KASKİ Genel Müdürlüğüne, bizimle bu günü paylaşanherkese çok teşekkür ediyoruz. Böyle hususi bir varlığın sahibi olduğumuz içinde Allah’a şükrediyoruz’’ dedi.

 

Kibar Özdemir:’’KahramanmaraşÇok Ender İlde Yaşanan Şansı Yaşıyor’’

İl Kadın Platformu Başkanı Kibar Özdemir Kahramanmaraş’ınsu yönünden Türkiye’deki şanslı illerden birisi olduğunu belirterek şöylekonuştu:’’ KASKİ Genel Müdürümüz Mustafa Uzunlar’ın davetlisi olarak KadınPlatformu temsilcilerimizle Pınarbaşı Kaylarımızdayız. Buradan da AndırınKarasu Kaynaklarımıza geçeceğiz. Suyumuzun kalitesini, temizliğini göreceğiz.Biz zaten kendi musluklarımızda bunu yaşıyoruz. Kahramanmaraş Çok Ender İlde Yaşanan Şansı Yaşıyor. Bizlermusluklardan su içebiliyoruz. Bu bizim için çok önemli bir şey. Sayınmüdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

SabahatKüpelikılıç: ’’Müthiş Temiz Bir Su İçtiğimin Farkındayım’’

Kadın Girişimcileri Derneği Başkan Yardımcısı SabahatKüpelikılıç konuşmasında şunları söyledi: ‘’ Ben Kayabaşında oturuyorum. Evimdeiçtiğim suyun gözüne geldim. Müthiş temiz bir su içtiğimin farkındayım. Zatendamacana su almıyordum. Bundan sonra herkese anlatacağım. Ben Kahramanmaraş’tayaşamaktan her anlamıyla memnunum’’ dedi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13