İLGİNÇ TRAFİK CEZASI

Kırşehir’in Kaman ilçesinde ikamet eden Terkan Aldı, hayatı boyunca hiç gitmediği Kahramanmaraş’tan gelen trafik cezası ile neye uğradığını şaşırdı.

İLGİNÇ TRAFİK CEZASI


Kaman ilçesindeyaşayan ve esnaflık yapan Terkan Aldı'ya 40 KF 874 plakalı otomobilinikullanırken cep telefonu ile konuşmaktan dolayı 108 Lira trafik cezası geldi.Ancak ceza, Aldı'nın hayatı boyunca hiç gitmediği Kahramanmaraş'tan geldi.Adını haritalardan duyduğu bir yerden kendisine trafik cezası gelmesini şaşkınlıklakarşılayan Aldı, “Hiç gitmediğim bir şehirde adını ancak haritalarda duyduğumyerde bana ceza kesilmiş. Ben cezada bahsi geçen 4 Ekim tarihinde, sabah evdençıktım 25 Aralık Caddesi'nde çocuklarımı okula bıraktım, sonra da dükkanımageldim. Kameralara bakıldığında sabah 08.10’da meydanda aracımı park ettiğimgözüküyor.  Ama bana gelen cezatutanağına göre, ben 2 saat 20 dakika sonra Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeJandarma ekipleri tarafından ceza yemişim. Eski model bir otomobilim var, iki saatiçerisinde buradan oraya gitmem mümkün değil” dedi.

  Konuyla ilgiliolarak adli makamlara gerekli şikayetleri yapacağını belirten Aldı, anlamveremediği sorununun çözülmesi için yetkililerden yardım istiyor.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15