İngiltere Kahramanmaraş Derneğinden Kahramanmaraşlı 300 aileye yardım

Merkezi İngiltere’nin Başkenti Londra’da bulanan Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kültür Derneği, 6 önce açılmasına rağmen yardım yapmayı ihmal etmedi. Dernek, Kahramanmaraş (İHH) aracılığıyla 300 aileden 500 yetimin yüzünü Ramazan Bayramı öncesinde güldürdü.

İngiltere Kahramanmaraş Derneğinden Kahramanmaraşlı 300 aileye yardım

İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği, Londra’nın yanı sıra Kahramanmaraş’ta önemli çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş’a gelen Dernek Başkan Yardımcısı İsa Gönen, Kahramanmaraş İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ projesine önemli bir destek verdi. İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği Başkan Yardımcısı İsa Gönen, Kahramanmaraş İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek, dernek yönetimiyle birlikte toplanan bağışları teslim etti.
 

YARDIMCI OLUYORUZ
İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği hakkında bilgiler veren Başkan Yardımcısı İsa Gönen, İngiltere’deki Kahramanmaraşlıları bir arada tutarak eğitim ve kültürel faaliyetler yaptıklarını söyledi. Gönen, “Dernek olarak temel amacımız eğitim ve kültürel faaliyetleri yürütmek. Eğitim noktasında İngiltere’de insanlarımıza gerektiği kadar yardımcı olmak amacıyla İngilizce kursları açarak dil öğrenmelerini kolaylaştırıyoruz, bunun yanı sıra matematik ve Türkçe kursları düzenliyoruz. İngiltere’deki gençlere dersler veriyoruz. Kültürel anlamda da tabi biz Kahramanmaraşlıyız. Bizim belli bir kültürümüz var, bu kültürümüzü İngiltere’nin başkenti Londra’ya daha güzel bir şekilde yaymak. Yegane amacımız bu ve çok güzel etkinlikler düzenliyoruz. Çok yeni bir derneğiz, altı aylık bir kurulma sürecimiz var” dedi.

BİZİM YEGÂNE SEBEBİMİZ İHTİYACI OLAN KARDEŞLERİMİZE YARDIMDA BULUNMAK
Gönen şöyle konuştu: “Bugün İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği olarak burada bulunmamızın yegane sebebi ihtiyacı olan kardeşlerimize yardımda bulunmak. Çok olmasa da derneğimiz adına bir yardım getirdik, İnşallah ihtiyacı olan arkadaşlarımıza Ramazan Bayramı öncesinde yardımcı olacağız. Özellikle Ramazan ayında bu yardımı yapmak istedik çünkü Ramazan ayı bir hayır ayıdır. İnsanlarımızın olmazsa olmazıdır. Ramazan ayında yapılan hayır çok değerlidir. Biliyorsunuz 1’e 10 veren veya 1’e bin veren bir aydır Ramazan ayı. O yüzden insanlarımıza destek olmak noktasında Ramazan ayını seçtik. Önemli olan hayırda kazanmaktır, İnşallah biz de onu İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği olarak becereceğimize inanıyoruz. Yılın bütün günleri, örneğin Kurban Bayramı’nda kurban dağıtımı faaliyetlerimiz olacak, arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Diğer zamanlarda da gereken yerlere elimizden geldiği kadar ulaşmaya çalışacağız. Diyelim ki 12 ayı taksim edersek her ay başka bir etkinlik, başka bir yardım çalışması içerisinde bulunacağız. İlerleyen yıllarda daha güzel çalışmalar yaparak Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerini kapsayacak yardım faaliyetleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Buradaki İnsani Yardım Vakfı’ndan arkadaşlarımızla ortak çalışarak insanlarımıza yardım edeceğiz” ifadelerini kullandı.
YETİMLERİMİZİ GİYDİRECEĞİZ
İnsani Yardım Vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı Yusuf Bülbül’de şunları kaydetti: Öncelikle İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği’nden gelen misafirlerimize ve İsa Gönen’e teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar buraya eli boş gelmediler, burada bizim 500’e yakın yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğumuz var. 12 yıldan bu yana onlara her Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bayramlıklarını hediye ediyorduk. Sağ olsunlar İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği de çalışmalarımızdan haberdar olmuşlar, yeni bir dernek olmalarına rağmen oradaki Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin de desteğiyle bizlere bu konuda destek olmak üzere buraya geldiler. Allah onlardan razı olsun, İnşallah bu destekleri devam eder, biz de daha fazla çocuğumuza ulaşırız. Hem ilçelerimizde hem de Kahramanmaraş merkezde İnşallah 500’den fazla yetim çocuğumuzu burada giydirmeyi planlıyoruz. Burada sadece giyim projelerimiz yok, biz bu ailelerimizle yılın her ayında, her gününde sürekli beraberiz. Bu projelerimize de İnşallah İngiltere Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği olarak İsa Gönen bey destek verirler” Kahramanmaraşlılar Eğitim ve Kütür Derneği Başkan Yardımcısı İsa Gönen, giyim eşyası almak için hazırlanan hediye çeklerini yetimlere teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15