İnsanlar Yanlış Bilinçlendiriliyor

Pek çoğumuzun vazgeçilmez bir lezzet kaynağı tuzla ilgili tuz sağlığa zararlı diyerek yanlış bilinçlendirilme yapıldığını ifade eden Tuzcu Halil Özbağış, tadımız tuzumuz kalmadı, önüne gelen o zararlı, bu zararlı diyerek insanları yanlış bilinçlendiriyorlar dedi. 

İnsanlar Yanlış Bilinçlendiriliyor

Çok tuzun ne kadar zararı varsa, tuz kullanmamanın da sağlığa zararlı olduğu profesörlerin dile getirdiğini ifade eden Tuzculuk yapan Halil Özbağış, “Pek çoğumuzun vazgeçilmez bir lezzet kaynağı tuzla ilgili gün geçmiyor ki bir uyarı yapılmasın. Tuzu “zehir” ilan edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Peki ama tuzu düşman ilan etmeye hakkımız var mı? Zira kanımızda da terimizde de tuz var. Bu kıymetli mineralin eksikliği halinde yaşanacak sağlık problemleri de saymakla bitmez” ifadelerini kullandı.

“BIRAKIN DEMİYORLAR, AZALTIN DİYORLAR”

İnsanları yanlış bilinçlendirmeden dolayı insanları tuzdan uzak tutuklarını dile getiren Özbağış, “ Vatandaş ters anlıyor. Ama tuz insan hayatının her alanında var. Mesela şimdi dönemimiz yaz. Yarın yaprak toplayacak zahra yapmak için yaprak basacaklar. Tuza ihtiyaç olmayacak mı?, Çörekler yapılıyor madem zararlı neden tuz hamura giriyor. Yediğimiz her şey de tuz var ama insanlara tuzu bırakın deniliyor. Yanlış bilgi. Tuzu bırakın denilmiyor, sadece azaltın deniliyor.

“KAYA TUZU CİLT’İN DOSTU”

İçinde 84 farklı mineral ihtiva ettiği bilinen doğal kaya tuzundan yapılan tuz sabunu; içerdiği mineraller sayesinde cildi besleyip nemli tutar diyen Tuzcu Halil, Kahramanmaraş’ta Tuzculuk yapan 2 iş yeri var. Kaya tuzu satışını genellikle insanlar Banyo yaparken kullanıyor. Tuzun güçlü temizleme özelliğinden dolayı başka bir temizlik malzemesine ihtiyaç bırakmıyor. Kaya tuzu sabunu cildi derinlemesine temizleyip canlandırmayı sağladığı için halkımız tercih ediyor. Uzmanların diliyle güzel cildin sırrı Kaya Tuzu’nda gizli” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15