İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK MESAJI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında merakla beklenen seçimler sonuçlandı. Birlik ve Berberlik mesajlarının verildiği KMTSO’da 163 Meslek Komitesi ile 67 Meclis üyelerinin seçimi tamamlandı. Seçimde iş dünyası birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında hizmet binasındagerçekleşen seçime üyelerde yoğun ilgi gösterdi. 3 bin 645 üye odada 4 yıl süreylegörev alacak ekibi seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerde Boya KasarSanayi Meslek Komitesinden oyunu kullanan KMTSO Meclis Bakanı Hanifi Öksüz, işdünyasını temsil eden en büyük kurum olan KMTSO’nun meclis başkanlığınıyaptığını hatırlatarak salona birlik ve beraberlik havasının hâkim olduğunusöyledi.

DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIKLTA İLK GÖREV ZABUN’UN

Enerji Meslek Komitesinde oyunu kullanan KMTSO BaşkanıSerdar Zabun ise sonuçların Kahramanmaraş’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.Kahramanmaraş’ın en güzel şekilde temsil edecek arkadaşlarının çıkmasıtemennisinde bulunan Zabun Kahramanmaraş’a hizmet için herkesin el ele buradabirlikte çalıştıklarını dile getirdi. Dönüşümlü başkanlık sistemiyle iki yılsonra KMTSO Başkanlığına gelecek isim olan İşadamı Şahin Balcıoğlu da yaptığıkonuşmada; “Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiz için olsaydık başkanlıkyarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkan adayı olmak için çıktımama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyi yapmak, daha hızlı koşmak,Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adına çıkmıştık. Sonunda birlikteberaberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikte olmazsak bölüneceğimizi, parçaparça olacağımızı konuştuk.” Dedi.

ÖKSÜZ BAŞKAN, KURTUL BAŞKANVEKİLİ OLACAK

Oyunu kullanan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer OruçBilal Debgici ise Türkiye’nin belli alanlarda Türkiye’de öncü sektör olduğunavurgu yaptı. Debgici; “Kahramanmaraş Türkiye’de de öncü bir şehir olacak. Markaşehir olacak. Amacımız bu. Bu ortamı sağlayan tüm kardeşlerimize oy veren tüminsanımıza çok teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde seçimlertamamlandı.” Dedi. Meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirlenmesininardından KMTSO ilk oturumunu önümüzdeki gülerde yapacak. Meclis Üyelerininiçerisinden Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçilecek. MeclisBaşkanlığına Hanifi Öksüz’ün devam etmesine kesin gözle bakılırken, MeclisBaşkanvekilliğini ise İşadamı Kadir Kurtul’un seçilmesinin beklendiğiöğrenildi. Bu arada Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek olanSerdar Zabun’un ise yönetim kurulu üyelerinin kim olacağı merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37