İŞARET DİLİ KURSUNDA KAYNAŞMA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde engellilere yönelik devam eden Türk İşaret Dili Kursunda bir ilk gerçekleştirildi.

İŞARET DİLİ KURSUNDA KAYNAŞMA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler ŞubeMüdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile engellivatandaşlarımıza yönelik yürütülen Türk İşaret Dili Kursu’na katılankursiyerler ile işitme engelli kursiyerler bir araya geldiler.

Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilenetkinlikte işaret dili kursiyerleri ile işitme engelliler bir araya gelerekişaret dili ile önce İstiklal Marşı’nı söylediler. Daha sonra ise kendiaralarında konuşmalar ve çeşitli şarkı ve türkü söylediler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler ŞubeMüdürü Fatih Mehmet Akşam ve Abdulhakim ve Suzan Bilgili Halk Eğitim MerkeziMüdürü Mehmet Bülbül’ün birer konuşma yaptıkları programın sonunda programakatılanlar kendi evlerinden getirdikleri, yemek, pasta, poğaça ve kek gibiikramları birbirlerine sundular.

Programda işitme engelliler etkinlikten oldukça memnunkaldıklarını ifade ederek: “Daha önce derdimizi anlatamazdık. Şimdi ise bu türkurslar sayesinde bizi anlayan ve dinleyen insanların sayısı her geçen günartıyor. Bundan dolayı da bu tür kursların ve programların düzenlenmesindeemeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuşarak duygularını dilegetirdiler.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15