İstanbul'da kritik görev!

AK Parti’nin YSK'nın İstanbul seçiminin yenilenmesi kararının ardından yaptığı ilk toplantıda 23 Haziran stratejisi belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimlerden birisi olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, kampanya sorumlusu oldu.

İstanbul'da kritik görev!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tedrisatının en önemli isimlerinden olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, genel seçimler kadar önem arz eden İstanbul seçimlerinde yeni kaptan oldu.

Görevi Erdoğan'dan Aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde AK Parti İstanbul İl Başkanlığında yaklaşık 2,5 saat süren basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi ve İBB Başkan Vekili Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal, Hayati Yazıcı ve Ali İhsan Yavuz eşlik etti.  İl Başkanlığında basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Toplantının ardından bir süre daha il başkanlığında bekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra buradan ayrıldı.

Memleketinde Büyük Başarı Sağlamıştı

AK Parti’de yapılan değerlendirmelerde, iki aday arasındaki oy farkının az olmasından kaynaklanan risklerin 23 Haziran’da devam etme ihtimali üzerinde duruluyor. İttifakların dışında kalan küçük partilere 31 Mart’ta oy veren seçmenin 23 Haziran’daki tercihinin seçim sonucunda büyük rol oynayacağı değerlendiriliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal', 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak olan seçimlerde kritik bir görev alarak kampanyanın başındaki isim oldu. Kahramanmaraş'ta Cumhur İttifakı ekibiyle birlikte yaptığı çalışmada büyük başarı sağlayan Ünal'ın, aynı performansı İstanbul'da göstermesi bekleniyor.

Çalmadık Kapı Kalmayacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul ekibinin içinde hukukçu İstanbul milletvekili ve 31 Mart sonrasında partinin İstanbul'dan tüm hukuki çalışmasını yürüten Abdullah Güler'in olmasını özellikle istediği öğrenildi. Toplantıda muhalefetin YSK kararına yönelik olumsuz algı yaratma ve "mağduriyet" temasını işleyebileceği değerlendirildi. Bu nedenle seçimin iptal nedenlerinin ve gerekliliğinin seçmene iyi anlatılması gerektiğinin altı çizildi. Sandığa gitmeyen ya da partiye tepkisini oy pusulasına yansıtan seçmeni ikna için sahada çalınmadık kapı bırakılmamasına karar verildi. Seçime kısa süre kala deneyimli sandık müşahitleri yerine genç, ancak tecrübesiz kişilerin sandıklarda görevli olduğu, bu nedenle sandık başı itirazlarının yapılmadığını tespit eden parti yönetimi, 31 Mart'ta yetersizliği tespit edilenleri değiştirecek.

Abdullah Güler Listeye Eklendi

Erdoğan'ın baştan sona genel merkez ağırlığının hissettirilmesi kararı verilen 23 Haziran seçimi için oluşturulacak ekipte özellikle bir ismin olması talimatını verdiği öğrenildi. Bu isim, 31 Mart sonrası İstanbul seçimlerinin iptali sürecini yakından takip eden ve süreç boyunca il teşkilatında hukuki itirazları, dilekçeleri ve tespitleri yürüten İstanbul Milletvekili Abdullah Güler. Bu parlamento döneminde milletvekili olan Güler, İstanbul İl Teşkilatı'nda uzun yıllar görev almış bir isim. Güler, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmasının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı yaptı.

HABER: YAŞAR ERİKLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane