İşte Offroad'ın Kazananları!

2019 Türkiye Off-Road Şampiyonası'nda final yarışları, 6.etabı Kahramanmaraş'ta iki gün boyunca düzenlenen yarışların ardından tamamlandı. Türkiye Şampiyonu ise Kenan Özsoy oldu.

İşte Offroad'ın Kazananları!

''YARIŞMA İKİ GÜN SÜRDÜ''

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Kahramanmaraş Kahramanlar Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü (KAROFF) ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde merkez Dulkadiroğlu ilçesindeki Kapıçam Tabiat Parkı'nda düzenlenen yarışlara Türkiye'nin farklı kentlerinden 44 araçla 4'ü kadın 88 sporcu katıldı. Yarışlarda sporcular, Cumartesi günü 36 kilometrelik "100. Yıl Kurtuluş" etabında mücadele eden yarışmacılar, Pazar günü ise yarışların ana sponsorluğunu üstlenen ALPEDO'nun ismini taşıyan özel seyirci etabında son düzlük geçildi. "2019 Türkiye Off-Road Şampiyonu" unvanı Kenan Özsoy oldu.

''DEĞERLİ SPORCULAR YARIŞIYOR''

Yarışmada Kahramanmaraş'ı temsilen katılan Baki Arpasatan ise 6.Ayak Kahramanmaraş yarışı S-1 klasmanında birinciliği elde etti.  Etkinlikte konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, final yarışının hayırlı ve kazasız belasız geçmesini diledi. Yarışın bu yıl Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla yapılıyor olmasının farklı bir anlam kattığını ifade eden Kılıç, "Yurt içinden ve yurt dışından gelen değerli sporcularımızı burada ağırlıyor olmak bizi memnun etti. Bu işin ehli olan sporculardan Kahramanmaraş'taki parkurumuzun ülkemiz genelindeki en elverişli parkurların başında geliyor olduğunu duymak da bizim memnuniyetimizi artırdı." diye konuştu.

''YILLARDIR SPORA DESTEK VERİYORUZ''

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise belediye olarak yıllardır yüzme, futbol, güreş gibi çeşitli spor dallarında gerekli olan eğitimi, maddi koşulları eksiksiz bir şekilde sağlayıp, bu alanlarda hizmet verdiklerini söyledi. Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 6. ayağı olan final yarışlarının gençler için de büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Güngör, şunları kaydetti: "Hareket, heyecan, mücadele aşkı, pes etmemek, birlikte hareket etmek, takım olma ruhunu tatmak gibi tecrübeler az şey değildir. Off-road, sadece yapan için değil, izleyen için de öğretici ve heyecan uyandırıcıdır Şehrimizde spor müsabakalarının yapılması, gençlerin çeşitli spor dallarına ilgi duyması açısından da çok önemli, çok değerlidir.''

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15