İstihdam Seferberliğinde Kahramanmaraş Ön Safta Yer Alacak

İstihdam Seferberliği 2019’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’ndaki çağrısıyla başladığını hatırlatan İş Adamları  tam destek verdi. 

İstihdam Seferberliğinde Kahramanmaraş Ön Safta Yer Alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ortak girişimleri ile ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile İstihdam Seferberliği başladı. Seferberlik, işverenlere yeni istihdam hususunda birçok destek sağlıyor.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına tam destek verdiklerini açıkladı.

İSTİHDAM İÇİN KURUM VE KURULUŞLAR BİR ARAYA GELDİ

Toplantıda, Kahramanmaraş’ta faaliyette bulunan yerel basın mensuplarıyla ulusal basın temsilcileri ile KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Türkoğlu Belediye Başkanı ve Türkoğlu OSB Başkanı Osman Okumuş, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sıtkı Can, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Köfte, İŞKUR İl Müdürü Ali yüce, SGK İl Müdürü Harun Akbalaban, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat, MÜSİAD Kahramanmaraş Başkanı Sami Kervancıoğlu, PANİAD Başkanı Hüseyin Özdal katıldı.

KAHRAMANMARAŞ ÖN SAFTA YER ALACAK!

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş iş dünyasının 2017 Şubat’ındaki istihdam seferberliğinde 15 bin kişiye iş imkanı sağlandığını hatırlatarak, "Bugün aynı inanç ve azimle ekonomik ve sosyal kalkınma adına tüm gücüyle mücadelesini sürdüren, 150 bin kişiye iş imkanı sağlayan şehrimiz, inanıyorum ki, bu alanda da kahramanlığını ortaya koyacak ve istihdam seferberliğinde en ön safta yer alacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15