İstikrar devam edecek Türkiye büyüyecek!

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

İstikrar devam edecek  Türkiye büyüyecek!

31 Mart yerel seçimlerine doğru siyasi partiler çalışmalarına devam ederken, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal'da, demirciler çarşısında esnaflara ziyaretlerde bulundu. Ünal, ''İstikrar devam edecek, Türkiye büyüyecek'' dedi.

Kapalı Çarşı ve Demirciler Çarşısı esnaflarını ziyaret eden Ünal burada vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ünal, ''Her bir esnafımızın ayrı ayrı sorunları sıkıntıları varsa yapabileceğimiz hemen müdahale edebileceğimiz konular,  bunları dinliyoruz'' dedi.

Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'ın da katıldığı esnaf ziyaretinde vatandaşlar Mahir Ünal'a yoğun ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirirken, bıçakçı bir vatandaş ise Ünal'a bıçak hediye etti.

Ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, ''Milletvekillerimiz belediye başkanlarımız beraberce geziyoruz. Birçok konuda hemen müdahale etme imkânımız oluyor. Gerektiğinde il sağlık müdürlüğümüz düzeyinde, gerektiğinde valilik düzeyinde, gerektiğinde Bakanlık düzeyinde telefonla arayarak hemen soruna müdahale edebiliyoruz'' dedi.

AK PARTİNİN SORUN ÇÖZME KAPASİTESİ VAR

Yerel yönetimlerden kaynaklanan yolla ilgili yâda kentsel dönüşümle ilgili talepler olduğunu belirten Ünal şöyle konuştu; ''Bu konularda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konularda önemli olan Ak Parti’nin sorun çözme kapasitesi. Ak parti hamt olsun insanlarda gördüğüm, vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde gördüğüm Ak partinin çok büyük sorun çözme kapasitesi var. Milletvekili ile Belediye başkanı beraber bakanıyla hükümetiyle beraber bir sorun olduğu zaman ak parti o sorunu alıyor ve hamt olsun çözüme kavuşturuyor. Sorunlar olacak mı? Tabi ki olacak insanın olduğu yerde sorun olur peki bizim göreviz bu sorunları çözmek. Bir sorunu çözersiniz. Yeni bir sorun ortaya çıkar onu da çözersiniz. Gelişmiş dediğimiz şey insanın sorun çözme kapasitesi kadardır. Türkiye’yi geliştiren, Türkiye’yi geleceğe taşıyan Ak parti hamt olsun Türkiye’nin sorunlarını çözecek ve 2023, 2053, 2071 doğru hedeflerine doğru ilerliyor.''

CHP TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMUŞ MU?

Cumhurbaşkanımız Cumartesi günü inşallah Kahramanmaraş'ta olacak. Cumhurbaşkanımızın Kahramanmaraş'a özel bir sevgisi ve muhabbeti var. Kahramanmaraş için kendisinden bugüne kadar ne istediysek hepsini yerine getirdi. Yani düşünün Kahramanmaraş'a 30 katrilyon AK Parti yatırım yapmış. Bu Tayyip beyin Kahramanmaraş'a duyduğu sevgi ve muhabbetin sonucudur. Muhalefetle ilgili benim her zaman söylediğim bir şey var. Bizde bir söz var bilirsiniz, ''Biz deriz ki Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisinin bu ülkede bir çivi çaktığı, bir sorun çözdüğü, taş üstüne taş koyduğu görülmüş mü? hayır.

TANZİM KUYRUĞUNDAN NİYE RAHATSIZ OLUYORSUN?

Peki CHP sorun çözmez. İcraati yoktur. Vatandaşın sorununu çözmek manasında bir iş yaptığı yoktur. Biz ne diyoruz? ''Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.'' Bu millet insanın lafıyla değil, icraatiyle değerlendirir. Ya Allah aşkına şimdi tutturdular tanzim satışların önünde kuyruk oluyor diye bunu sürekli söylüyorlar. Çünkü o görüntüler onlara geçmişlerini hatırlatıyor. Geçmişteki tüp, yağ, pirinç kuyruklarını hatırlatıyor. Her şey karaborsaydı. Bulamazdık. Kuyruklara girerdik. Bir esnafımız dedi ki, ''Benzin bulamaz bahçeye giderdik benzin almaya'' dedi. Benzin bulunmazdı, tüp bulunmazdı. O gün ki kuyruklar yokluktan. Bugün ise elhamdülillah devletimiz bir imkan sunmuş bir ucuzluk imkanı sunmuş ve bu imkandan vatandaşımız faydalanarak istismarcılardan korunuyor. Şurada bir firma indirime gitse önünde kuyruk olur.

HDP İLE İŞ BİRLİĞİ DEŞİFRE OLDU

Bu yüzden CHP kendi iç sorunlarıyla uğraşsın. CHP öncelikli olarak HDP ile iş birliği içerisinde AK Parti ve MHP'ye nasıl kaybettirebiliriz bunun çalışmalarını yürütüyor. Bizde onlara diyoruz ki, HDP PKK'nın uzantısı olarak Tayyip Erdoğan'dan ve AK Partiden kurtulmak istiyor bunu anlıyoruz da, siz Türkiye'nin düşmanı bir parti ile nasıl ittifak kuruyorsunuz? Bu konuda ciddi bir rahatsızlık var. Yine CHP ile ittifak içerisinde olan İYİ Parti tabanında da bu konuda bir rahatsızlık var. Çünkü benim vatandaşım, askere polise kurşun sıkan, kadın çocuk demeden sivilleri katleden vahşi bir terör örgütünün iradesine teslim olmuş bir siyasi parti ile kendi siyasi partisini, CHP'yi İyi Partiyi bir arada görmek istemiyor.  Saadette onlara katıldı. Şimdi bunlar HDP ile olan ilişkiyi saklamaya çalıştılar ancak HDP bunu deşifre etti. Dolayısı ile her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Bizim birinci önceliğimiz istikbalimiz ve istiklalimizdir. Bunu istiklal şehri Kahramanmaraş'tan söylüyoruz. Bizim istiklalimize ve istikbalimize kast eden her kim olursa bu bizim karşımızdadır. Bu topraklarda bağımsızlık benim karakterimdir diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu siyasi partinin, bizim bağımsızlığımıza kast eden bir terör örgütünün uzantısı ile iş birliği yapmasını CHP'li kardeşlerim kabul etmez.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15