İttifak haberi yanlış anlaşıldı

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ittifak ile ilgili paylaşımının yorum katılarak haberleştirilmesinin yanlış anlaşılmaya neden olduğu ortaya çıktı. Bugün Gazetesi haber merkezinin Akpınar’ın sosyal medya hesabından aldığı paylaşımını haber yazım teknikleri çerçevesinde haberleştirmesinin, paylaşımda verilen mesajın dışında olduğu belirlendi.

İttifak haberi yanlış anlaşıldı


Bugün gazetesi haber merkezi MHP Dulkadiroğlu İlçe BaşkanıMustafa Akpınar’ın sosyal medya hesabından alıntı yaparak sütunlarına taşıdığıhaberin yanlış anlaşılmasından dolayı bu haberi yayınlama zarureti ortayaçıkmıştır.

Kahramanmaraş il genelindeki ittifakla ilgili bilgikirliliğini ortadan kaldırmak ve partisinden ilçesine belediye başkan adayadaylığını düşünen isimlere hitaben ‘MHP Genel Merkezinden tarafımıza yansıyanböyle bir durum yoktur. MHP’de aday adaylık Başvuruları devam etmektedir’şeklinde yaptığı paylaşımından alıntı yaparak muhabirimizin yaptığı‘Dulkadiroğlu’nda İttifak Yok’ başlığı ile yapılan haberin sosyal medyapaylaşımında verilen mesajın dışında olduğu gözlendi.

MHP’yi Kahramanmaraş’ta en iyi şekilde temsil eden,partisine ve liderine sadakatte en üst seviyede olan Akpınar’ın ittifak ileilgili kesin bir dil kullanmamasına rağmen, haberde geçennet ve kesin ifadeleri düzeltiriz.

İşte Akpınar’ın sosyal medya hesabından ittifak ile ilgilipaylaşımı; “Cumhur İttifakı kapsamında 30 Büyükşehir çerçevesinde Sayın GenelBaşkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey ile Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanBey arasında görüşmeler yapılmaktadır. Bu manada İlimiz genelinde Dulkadiroğlu’ndabir ittifak olacak söylentileri dolaşmaktadır. MHP Genel Merkezinden tarafımızayansıyan böyle bir durum yoktur. MHP de Aday Adaylık Başvuruları devametmektedir. MHP Genel Merkezinde böyle bir durum söz konusu olduğunda Kamuoyunamutlaka bilgi verilecektir. Dulkadiroğlu ilçemizde ki partililerimizinyapılacak açıklamayı beklemesi doğru olandır. Biz teşkilat olarak seçimlere eniyi şekilde hazırlanıyoruz. Kendi Adayımızla seçime girecek gibi çalışmayapıyoruz. Genel Merkezimizin kararı hangi noktada olursa buna uyarak seçimkampanyamızı yürüteceğiz.       KamuoyunaSaygıyla Duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37