İYİ PARTİ OLASI BİR ERKEN SEÇİME HAZIR!

İYİ Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Dr. Faruk Atlı, geçtiğimiz süre zarfında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK); İYİ Parti’nin önümüzdeki seçimlere katılması için gerekli şartları taşımadığı yönündeki açıklamasını kafaları bulandırmak için yaptığını belirterek partisinin olası bir erken seçime hazır olduğunu söyledi.

İYİ PARTİ OLASI BİR ERKEN SEÇİME HAZIR!

Başkan Dr. Faruk Atlı, İlçe Başkanları ve İl Yönetimindekibazı isimler ile beraber 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında dünKahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’ni ziyaret etti. Gazetecilere bundan sonrademokratik bir ortamda bütün düşüncelerinizi rahatlıkça ifade edebileceği özgürbir ortam dileyen Atlı, YSK’nın açıklamalarına değindi. Atlı, “Böyle birtartışma vardı. Bu seçim kurulunun yapmış olduğu bir açıklamaydı. Şöyle diyordu:Bir partinin seçime katılabilmesi için iki şart var. Ya sizin parlamentoda 20milletvekili grubunuz olması gerekiyor ya da teşkilatlanmayı tamamlamanızgerekiyor. Teşkilatlanmayı tamamlamış olmanın da iki ayağı var. Bunların dabirisi Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlasında teşkilatlarını kurmuş olmanızgerekiyor. Yani Türkiye’yi baz alırsanız 41 ilde il teşkilatlarının üçte birinitamamlamış olmanız gerekiyor. Bir de kongrenizi yapmış olmanız gerekiyor. Biz,12 Aralık itibari ile kongremizi yaptık. Kongre yaptığımız için öyle bir şey kalmadı. Ayın 12’sinde de gerçektensöyledikleri gibi bizim teşkilatlanmamız tamamlanmamıştı. Söylenilen doğru amakendisiyle alakalı olmayan bir şey.” Atlı siyasi partilerin seçimlere girebilmesiile ilgili işleyen süreç hakkında şunları söyledi: “Yüksek Seçim Kurulu seçimzamanı yani hükümet seçim kararı aldığı zaman Yargıtay’a başvurur der ki Türkiye’debulunan partiler içerisinde hangileri seçime girer? Onlara tamamlamış olanpartileri hangisi diye sorar. O da söyler 17-18 tane parti seçime girecekdurumdadır diye. O da ona göre basar. Yani bunlara karar vermek Seçim Kurulunungörevi değildir. Ayın 25 itibarı ile teşkilatlanmayı tamamladık. 59 ildeteşkilatlanmamız tamamlandı. Böylece biz artık 25 Haziran’dan sonra yapılacakolan bütün seçimlere katılabilecek durumdayız. Cumhurbaşkanımız söyledibiliyorsunuz seçimler normal zamanda yapılacak diye. Seçime katılamaz diye birşey yok sadece kafaları bulandırmak için yapılan bir açıklamaydı.”

“POLİTİKAMIZ BÖLÜCÜDEĞİL BİRLEŞTİRİCİ!”

Genel politikalarının kimseyle kavga ve dövüş olmadığı birsistem üzerine olduğunu ifade eden Başkan Faruk Atlı, şöyle konuştu: “Biziyiyiz, İYİ Partiyiz. İYİ bir kadroyla ortaya çıktık. Niyetimiz de iyi kendimizde iyiyiz. Türkiye’nin bölünmüşlüklerine insanları kucaklayıcı bir arayagetirici birleştirici bir yapıya ihtiyaç var. Biz bunun yanındayız; çünküTürkiye için en tehlikeli şeyin bölücülük olduğunu düşünüyoruz.  Maalesef yöneticilerimiz bunda hassasiyetgöstermediler.  Biz tekrar bölünmüş gibigösterilmeye çalışılan bu insanların aslında bölünecek insanlar olmadığınıberaber olduklarını tekrar anlatacak ve bu birlikteliği sağlayacağız. Devletinsadece içinde değil dışında da bir sürü bölünmüşlükler görüyorsunuz. Çokdeğişken bir şey olduğunu görüyorsunuz. Bütün kurumlarda aşağı yukarı böyle;ama dış politika çok tehlikeli bir şey. Yani bugünden yarına Suriye politikanızdeğişirse çok ciddi sıkıntı ortaya çıkar. Yani birinci gün Esat’la can ciğerikinci gün Esat’la düşman böyle bir dış politika olmaz tabi ki. Bu dışpolitikadaki olumsuzlukları ortadan kaldıracak tavır içerisinde olacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi kendine yeten nadir ülkelerdenbir tanesi olduğunu ama şimdi çok eksikleri ve yanlışları bulunduğunu kaydeden Atlı,şunları söyledi: “Bunları düzeltmek amacıyla eğitimdeki karmaşanın önüne geçmekgerekiyor. Çünkü bizim genç beyinlerimizi geleceğimizi inşa eden insanları bizeğitimle yetiştirebiliyoruz ve bu eğitimde her gün kafa karışıklığıyaratabilecek şeyler müfredat değişikliği oluyor. Bir gün TEOG geliyor bir günçoktan seçmeli. Bir gün bakıyorsun yazılı imtihan geliyor. Tuhaf tuhaf yorumadayalı sorular oluyor bazen. Yani birçok kuruma işçi alırken ihaleler falanverilirken yandaşlık ön plana çıkıyor. Devlet memuru oluyorlar. Bu adaletsizbir şey! Soruların falan çalınmasını hiç saymıyorum. FETÖ yaptı deyipkurtardılar onu. Ama onlar yaparken onlara bunları yapması için ortam sağlayanbu hükümetti. Sağlıkta da birçok sıkıntılar var. Bunların süratli bir şekilderevize edilmesi gerekiyor. Bunu da devleti bilen tanıyan geçmişte bizim ikitane önemli problemimiz var. PKK gibi FETÖ gibi bunlarla mücadele geçmişteetmiş bu manada tecrübesi olan devleti iyi bilen devlet kademelerinde yer almışiyi niyetli ve çok güzel bir teşkilatlanmayla kollara hâkim olabilecek biryönetici olmalı. Sayın Meral Akşener’i biz bu manada uygun görüyoruz zaten.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17