İZMİR KÜLTÜR KÖPRÜSÜ PLATFORMU HEYETİNDEN ZİYARET

Merkezi İzmir’de bulunan İzmir Maraşlılar Derneği’nin düzenlediği İzmir Kültür Köprüsü Platformu üyeleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiler.

İZMİR KÜLTÜR KÖPRÜSÜ PLATFORMU HEYETİNDEN ZİYARET

İzmir Maraşder’in ev sahipliğinde 43 dernek, federasyon,vakıf ve konfederasyondan oluşan İzmir Sivil Toplum Örgütleri Kültür KöprüsüPlatformu’nun 11-13 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olanKahramanmaraş gezisi için gelen heyet Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini deziyaret etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ziyarette BüyükşehirBelediye Başkanvekili Muharrem Erantepli misafirler konuk etti.

Ziyarette kısa bir konuşma yaparak Kahramanmaraş’ıanlatan Başkanvekili Erantepli, Kahramanmaraş’ın dört coğrafi bölgeye sahipolduğunu ve aynı anda dört mevsimi yaşamanın mümkün olduğunu ifade ederekşehrin ekonomisinden sanayisine, turizmden kültürüne kadar birçok bilgileraktardı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç’un göreve gelir gelmez muhtarların ve sivil toplum kuruluşlarına hizmetiçin daire başkanlığını kurdurduğunu ifade eden Başkanvekili Erantepli,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşları ile sürekliistişare içerisinde olduğunu vurguladı.

Karabağlar Belediye Meclis Başkanı ve KonyalılarKonfederasyonu Başkanı Mehmet Aydoğan, sivil toplum kuruluşlarının ilk defadaire başkanlığı nezdinde hizmet aldığını Kahramanmaraş’ta gördüklerini ifadeederek: “ Burada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’utebrik ediyorum. Türkiye’de ilk defa duydum bunu. Sivil toplum kuruluşlarınahizmet vermek için daire başkanlığı kurulmuş olmasını takdirle karşılıyorum.Maraş Kurtuluş Savaşı öncesinde de ilk kıvılcımı oluşturmuş ve kendi kendinikurtarmıştı. Buradan da anlaşılıyor ki Kahramanmaraş bu konuda da öncü rolüoynuyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Böylesine anlamlı bir gezi için deİzmir Maraşder Başkanımız Murat Özbilir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanvekili Erantepli daha sonra heyete, Kahramanmaraş’aTürkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 5 Nisan 1925 tarihinde verilen KırmızıŞeritli İstiklal Madalyası’nı göstererek madalyanın verilişine ilişkin bilgileraktardı.

İzmir Maraşder Başkanı Murat Özbilir başkanlığındaKahramanmaraş’a gelen heyet daha sonra topluca hatıra fotoğrafı çektirerekKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden ayrıldılar.

Ziyarette heyete Kahramanmaraş’a ait yöresel ürünlerikram edilirken aynı zamanda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafındanhazırlanan Kahramanmaraş Gezi Rehberi de hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15