Jandarma Karakol Komutanı Fetö'den Yakalandı

Balıkesir'de düzenlenen 3 ayrı FETÖ operasyonunda 16 şüpheli yakalandı.

Jandarma Karakol Komutanı Fetö'den Yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınınsoruşturması kapsamında, Tunceli'de görevli bulunduğu 2011-2013 yılları arasındaFETÖ/PDY silahlı terör örgütünün mahrem yapılanması ankesörlü telefon ileardışık arama yöntemiyle irtibat kurduğu, yine Elazığ ve Tunceli bölgesindensorumlu örgüt mensubunun ifadesinde adı geçtiği tespit edilen Balıkesir'deJandarma Karakol Komutanı olarak aktif görev yapmakta olan Jandarma AstsubayKıdemli Başçavuş M.G. düzenlenen operasyon ile yakalandı. M.G. adli makamlarasevk edilmek üzere Tunceli'ye gönderildi.

  41 FETÖ'cü içinyurt genelinde operasyon

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince FETÖ/PDYsilahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında; ankesörlütelefonlardan periyodik aralıklarla ardışık olarak arandıkları değerlendirilenKara Kuvvetleri ve Jandarma Komutanlıklarında görevli 25'i hakkında dahaönceden işlem yapılmış 41 şüphelinin yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlaBalıkesir merkezli Edremit, Sındırgı, Bandırma ilçeleri ve Kırklareli, Edirne,Tekirdağ, Çanakkale, Ankara, Adana, Erzurum, Bayburt, Osmaniye, Kahramanmaraş,Gaziantep ve Şırnak'ta yapılan eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Bandırma'da FETÖ operasyonu 3 kişi yakalandı

  BandırmaCumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği kapsamındayürütülen soruşturma kapsamında Bandırma'da faaliyet gösteren iflas halindekibir işletme sahibi ve oğlu ile ecza deposu sahibi Balıkesir İl EmniyetMüdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince düzenlenen operasyonile gözaltına alındı. Yakalanan şahısların müzahir derneğe maddi destekverdikleri ve HTS kayıtları tespit edildi. Olayla ilgili soruşturmanın devamettiği öğrenildi. (İHA)

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 06:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15