Jandarma, yaşlı hastayı 2 kilometre sedyede taşıdı

Jandarma, yaşlı hastayı 2 kilometre sedyede taşıdı

Jandarma, yaşlı hastayı 2 kilometre sedyede taşıdı

Kahramanmaraş’ın ekinözü ilçesinin kabaktepe mahallesi’nderahatsızlanan 75 yaşındaki vatandaş, jandarma ekipleri tarafından karla kaplıyolda 2 kilometre sedyede taşındıktan sonra sağlık ekiplerine teslim edilerekhastaneye götürüldü.

  ekinözü ilçesinebağlı kırsal mahallerden olan kabaktepe’de 75 yaşındaki ali güneş isimli yaşlıadam, rahatsızlandı. Ailesinin ihbarı sonucunda güneş’i sağlık kuruluşunagötürmek üzere harekete geçen 112 acil servis ekipleri, mahalle yolunun karnedeniyle kapalı olması nedeniyle hastaya ulaşamadı. Durum, ekinözü ilçejandarma komutanlığı ve belediye yetkililerine iletildi. Belediye ekipleri, işmakineleri ile yolu açma çalışmalarına başlarken jandarma görevlileri, yaklaşık50 cm kalınlığındaki kar tabakasıyla kaplı 2 kilometrelik yolu, zaman kaybınıönlemek için yaya olarak aştı. Yaşlı adam, jandarma ekipleri tarafından sedyeyealınarak yine yaya olarak kendisini hastaneye götürecek ambulansa kadartaşındı. Yaklaşık 1 saatlik çabanın ardından sağlık görevlilerine teslim edilenyaşlı adam, ilk müdahalesi ambulansta yapıldıktan sonra elbistan devlethastanesi’ne sevk edildi. Tedavisine burada devam edilen güneş’in sağlıkdurumunun iyi olduğu öğrenildi.

  aile fertleri,yaşlı adamın hastaneye yetişmesi için seferber olan jandarma, 112 acil servisve belediye ekiplerine teşekkür ettiler. (iha)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15