Kaböder Yönetim Kurulu Toplandı

Yaklaşık 5 yıldır Kahramanmaraş'ta organ nakli ve hastalıkları üzerine çalışan sivil toplum kuruluşu Kahramanmaraş böbrek ve diyaliz hastaları yardımlaşma ve dayanışma derneği Kervanhan'da yönetim kurulu toplantısı düzenledi.

Kaböder Yönetim Kurulu Toplandı

Kervanhan'da yapılan yönetim ve onursal üyeleri ile yapılan toplantı ile sağlık alanın da oluşan problemleri dile getirerek sorunu çözme odaklı çalışmalarda bulunacaklarını belirten başkan Hanifi Çöplü derneğin ilk kurulduğu yıllarda şehirde bulunan bir çok kişiden destek alarak çeşitli çalışmalarda bulunduklarını belirtti.

Organ nakli ve hastalıkları üzerine durmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Çöplü, bundan sonraki süreçte güçlerininin yettiği şekilde toplumu bilgilendirme bilinçlendirme çalışmalarını yapacaklarını ifade etti.

Hasta bireylerinin hasta hakları çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının arasında bir köprü kurmayı planladıklarını söyleyen Çöplü, ''İnsanların temel insan hakları çerçevesinde yerinde tedavi hizmetlerini alması ve bu hastaların tedavi süreçlerini takip edecek hekimler arası diyaloglarını kurmada yardımcı olmayı ve sağlıklı toplum olma yolunda çeşitli aktivitelerde bulunmaya gayret göstereceğiz'' dedi.

Kervanhan da yapılan programa yönetim ve onursal üyelerin yanı sıra Tekkeli gülmez,dostluk grubu başkanı Abdurrahman Akbaba,madde bağımlılığı derneği başkanı Mehmet Hacıbebekogu,Umut elleri derneği başkanı Büşra Şen ve yönetimi,Tural Şahbazlı, Genç kızılay başkanı Mustafa Bal,Eğitimci Abdulkadir doğan katıldı.

HABER: MELİHA KÜÇÜKÖNDER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15