‘Kadınlar dört duvar arasında olmamalı’

 ‘Kadınlar dört duvar arasında olmamalı’

Biz Sadece 8 Mart’ta değil, her gün bu mücadelenin alın terini dökeceğiz diyen Kadın Platformu ve Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Kibar Özdemir, “ Kadınlar dört duvar arasında Olmamalı, Kadın üreten, çoğaltan, hayat verdiği insana saygı duyan, sevgi yaşatan koca bir evrendir ” dedi.

Kahramanmaraş Kadın Platform Başkanı ve Kadın Girişimciler Derneği Başkanı (KAGİD) Kibar Özdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebeti ile Gazetemiz’ e yaptığı özel açıklamada “Ezilen, sömürülen, öldürülen, tecavüze uğrayan ne giyeceğimizden, kaç çocuk doğuracağımızdan, nasıl güleceğimizden, nasıl giyeceğimize kadar karar vermek isteyenlere rağmen BİZ neyi, nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Farklı etnik ve mezheplerde olabiliriz.

Ama tüm farklılıklarımızla birlikte mücadele edeceğimize inanıyorum. Sadece 8 Mart ta değil, her gün bu mücadelenin alın terini dökeceğiz. Kadınlara karşı her ayrımcılığın ortadan kalktığı, özgürlüklerin kısıtlanmadığı eşit bir gelecek için mücadelemizle var olacağımızı hatırlatarak, kadınlar için eşitlik, adalet mücadelemiz sürecek. Dünyayı yeniden sevgiyle kuracağız. Kadın mücadelemizi yükselteceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane