KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNE YENİ YÖNETİM!

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi. Pazar günü göreve gelen Yavuz, ''Yönetim olarak yapacağımız çalışmalarımızın devamı olarak Sosyal, Kültürel, Eğitim ve Ekonomik alanlarda daha da ileriye taşınmasına öncülük edeceğiz'' dedi.

KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNE YENİ YÖNETİM!

Pazar günü 12’inci olağan kongreleri gerçekleşen Derneğinyeni yönetimi Kervanhan’da basın mensupları ile bir araya geldi. KahramanmaraşKafkas Kültür Derneği yeni Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Yavuz, yeniyönetim ile birlikte her kesim ile iç içe çalışacaklarını söyledi.

3 yıllık eylem planlarının hazır olduğunu belirten Yavuz,“Kahramanmaraş’ın en büyük ve en etkin STK ’ların başında yer alan Derneğimiz,Kurumsal anlayışla belirli bir ivme yakalayan ve bu ivmeyi profesyonel bir yapıile bütünleştiren derneğimiz yapı bütünlüğünü daha da ileriye taşıma hedefindegörev alacağımız 3 yıllık eylem planı ve bölümler dahilinde oluşturduğumuzçalışmalarımızı kendi içimizde paylaşmış, Toplumumuz ve Kahramanmaraş’ımızahizmet olarak hazırlanmış bulunmaktayız” dedi.

Ekonomik manada hala Kafkasya coğrafyası ile iş yaptıklarınıbelirten Yavuz, “Yönetim olarak yapacağımız bu çalışmalarımızın devamı olarakSosyal, Kültürel, Eğitim ve Ekonomik alanlarda daha da ileriye taşınmasınaöncülük edeceğiz'' dedi.

Bu çalışmalar içerisinde özellikle Kahramanmaraş İş Dünyasıve Ekonomik bağlamda halen ilişkide bulunduğumuz Kafkasya’daki soydaşlarımız aracılığıile Kahramanmaraş’ın ekonomik olarak başta Kafkasya coğrafyası ve tüm RusyaFederasyonuna şehrimiz ile köprü vazifesini üstleneceğiz diyen Yavuz,  ''Sosyal, Kültürel ve Eğitim çalışmalarımızıiçerisinde bulunduğumuz ve yaşadığımız şehrimiz ile bütünleştireceğiz, Hepberaber Kahramanmaraş’ımız için çalışacağız. Bu konuda en büyük desteği sizleraracılığı ile yapacağız, sizlerden dadada destek bekliyor olacağız.Kahramanmaraş İl ve İlçe sınırları içerisinde 32 Mahallemiz ve Şehir merkezindeyaşayan 7 bin 300 ailemiz toplamda 30 bine yakın nüfusumuz bulunmaktadır. Hepbir olduk beraber olduk. Tarih boyunca hep beraber birçok başarılara imzaattık. Bu şehrin kurtuluşunda öncü olan önder olan Milli Mücadele kahramanımızArslanbey ’i anmadan da geçemeyiz. Bu ülkenin kurtuluşunda beraber omuz omuzaadım atarak birçok bedeller ödeyerek bugünlere geldiğimiz bir gerçektir.Geçmişi zaman zaman düşünerek daha da ileriye nasıl bir atacağımızıdeğerlendirmek durumundayız.  Birlikteysekgüçlüyüz düşüncesiyle hep beraber Kahramanmaraş’ımızın geleceği ve üstseviyelere getirilmesi için mücadele edeceğiz. Birlik için, Beraberlik için,Kültürümüz için, Geleceğimiz için, Kahramanmaraş’ımız için, Hep yan yanaolacağız” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER-FOTO: ÖMER FARUKSALMAN

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane