KAHRAMANMARAŞ'A YENİ BİR KONGRE SALONU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ilimizde yeni bir toplantı ve kongre salonu için kolları sıvadı.

KAHRAMANMARAŞ'A YENİ BİR KONGRE SALONU

Kahramanmaraş Fuar Merkezi  (KAFUM)alanı içerisinde yapımına başlanan veyap-işlet modeli yapılmakta olan toplantı ve kongre salonu inşaatındaincelemelerde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç, Kahramanmaraş’ta önemli bir eksiği daha gidereceklerini söyledi.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “ Şuanda Kahramanmaraş Fuar Merkezi alanındayız. Burada Kahramanmaraş’ımıza yenibir bina kazandırıyoruz. Yap-İşlet-devret modeliyle yapıyoruz bu binayı veKahramanmaraş’ımızın en prestijli salonlarından bir tanesi olacak. Burada çokamaçlı salonlar var. Toplantılar, konferanslar yapılacak ve ses akustiğine deçok uygun. Çok modern ve yalıtımlı bir alan burası. Burası bittiğinde KAFUM’labirleştiğinde, bütünleştiğinde bölgenin en önemli merkezlerinden bir tanesihaline gelmekte. Buranın hemen sol tarafında da Ticaret ve Sanayi Odası ilebirlikte çalışmalarımız var. Orada da yeni ticaret merkezi, kongre merkezibinaları yapacağız. Burası bölgemizin ve Türkiye’nin önemli kongremerkezlerinden birisi olacak. Yola çıkarken aziz hemşehrilerimize sözvermiştik. Hamd olsun bu sözümüzün de gereğini yerine getiriyoruz. Burasıyaklaşık 2500 metrekare oturumu olan ve çok amaçlı birçok salonu olan bir binaolacak.

Özellikle fuarlarda toplantı yapacak salon konusunda problemyaşamaktaydık. Burada bir müteşebbisimin yap-işlet ile burayı hizmete sunmasıda bizim için çok önemli. Çünkü hem belediye kaynaklarımızın kullanılmasıyönünden çok doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz, hem de ticaretin daha güçlühale gelmesi için bu çok önemli. İnşallah Kahramanmaraş’ımız için hayırlıhizmetlerde kullanılır diyoruz ve arkadaşlarımızı da tebrik ediyoruz” diyekonuştu.Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15