Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanı

Kahramanmaraş'ta belediyeye personel alınacak... İşte şartlar!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İlanı

 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İşkur aracılığıyla lisans mezunu ve nitelikli personel alacağını duyurdu.

09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve kuruluşlarına İşçi Alinmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre: Belediyemiz bünyesinde istihdam edilmek üzere aşağıda unvanları belirtilen pozisyonlara 3 adet sürekli (daimi) işçi statüsünde nitelikli personel alımı yapılacaktır.

A-GENEL ŞARTLAR:

1) Son başvuru tarihi itibariyle geçerliliği devam eden Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS)P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. 3) Grevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. 4) Yurt içi ve dışı seyahat etmesinde herhangi bir engeli bulunmamak.

5) Yapılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda göreve başlamalarında bir engel bulunmamak.

 (Genel)

Adaylarda Aranan Diğer Şartlar a) En az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının Basın Yayın ve Televizyon bölümlerinden mezun olmak. b)Yabancı Dil Sınavından (YDS) (Ingilizce) en az 60 puan almış olmak c)Tercihen Basın Yayın ve Televizyonculuk konularında tecrübe sahibi olmak Toplam

B- BAŞVURU VE SINAV ŞEKLİ:

1) Başvurular, 27-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu 11 Şube Müdürlükleri'ne şahsen veya elektronik ortamda - www.iskur.gov.tr " internet adresi üzerinden yapılacaktır.

2) KPSS puan sıralamasına göre alınacak personel sayısının üç katı kadar aday ISKUR tarafından belirlenerek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bildirilecektir

3) ISKUR tarafından bildirilen adaylara Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca yazılı ve/veya sözlü sınav uygulanacaktır.

4) Kamu Kurum ve kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Es Hakkında Yönetmelige göre yapılacak sınav sonucunda başarılı olan adaylar Kahraman Büyükşehir Belediyesi web (www.kahramanmaras.bel.tr) sayfasında ilan edilip adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15