KAHRAMANMARAŞ DOĞALGAZ İŞLERİ VE MÜŞTERİ BAKIŞI

ASB Deniz Mühendislik sahibi Şerafettin Bay, doğalgaz sektörü ve güncel piyasa şartları ile ilgili sorularımızı cevaplandırdı.

KAHRAMANMARAŞ DOĞALGAZ İŞLERİ VE MÜŞTERİ BAKIŞI

ASB DENİZ MÜHENDİSLİKkuruluşu ile ilgili bilgi verir misiniz?

2008 yılında ASBDeniz Mühendislik Mimarlık Isı Sis. Mak. İnş Oto. San ve Tic. Ltd. Şti. ünvanıile Kahramanmaraş'ta hizmete başlayan kuruluşumuz, Müteahhitlik, doğalgazsistemleri, mekanik tesisat projelendirme, taahhüt, ısı yalıtımı, su arıtma, suyumuşatma, gazlı ve sulu yangın söndürme sistemleri ve inşaat sektöründeticaret hayatına iştirak etmiştir. Kurulduğu günden itibaren firmamız müşterimemuniyetini ön planda tutarak kaliteli hizmetinden taviz vermeden satış,taahhüt, projelendirme, konularında hizmetine devam etmektedir.

ASB DENİZ MÜHhedefleri nelerdir?

Hedeflerimizden birisi halkımızın doğalgaz kullanımınıbilinçli bir şekilde yapmasıdır. Kalitehedefleri doğrultusunda, işlerini doğru ve tam olarak, zamanında yapmaktır.Hizmet verdiği her kişi ve kurumu, kendi gibi kabul eder, bu anlayışla çalışmasistemini oluşturur.

ASB DENİZ MÜHhizmet kalitesi için neler yapıyor?

Kahramanmaraş’taArmadaş tarafından yetkili firma olarak 11 yıldan bu yana biz 43 yıllık tesisattecrübeli ekiplerle çalışıyoruz. Niğde’li uzman ekiplerimiz, İstanbul,İzmir,Ankara gibi şehirler de ve hatta Rusya, Libya,Arabistan gibi ülkelerde doğalgaz,kalorifer,yangın,klimasistemleri yapmıştır. Onlarla beraber başladık, onlarla beraber devam ediyoruz.Bu işlerde ekip çok önemlidir. Organize olarak çalışmak zamanında işe başlamakve bitirmek gurur verici oluyor. Böyle bir ekibimle 11 yıldan bu yanaçalışmaktan da onur duyuyorum.

Neden Daikin?

1978 yılındanberi distribütörler vasıtasıyla Türkiye’de faaliyetini sürdüren Daikin, Temmuz2011’de Türkiye iklimlendirme sektörünün en önemli oyuncularından Airfel’in%100 hissesini satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı biroyuncusu olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırmaalanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir.Ar-Ge çalışmalarınagösterilen önemle üretim yapan fabrikanın yıllık kombi üretim kapasitesi 300bin adettir. Hem ülkemize hem de insanımıza iş alanında katkı sağlayanmarkaların başında gelmektedir. Uzman ekip tarafından tasarlanmış kombilerimiz,sektörün en kaliteli bileşenleri kullanılarak üretilmekte, % 100 güvenlik,fonksiyon, sızdırmazlık ve basınç dayanımı testlerinden geçmektedir. CEbelgelendirmeleri Avrupa’nın akredite laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.
Kombi,Şofben, klima, radyatör,kazan ,boyler,VRV gibi birçok alternatifi bizesunmaktadır.

 

HalkımızınYanındayız Fiyatlarımızda Zam Yok

Şuan malum piyasaşartları ve dövizdeki dalgalanmadan ötürü kömür fiyatları aldı başını gitti.Doğalgaz da ise çok cüzi bir zam yapıldı. Gerek merkezi binalarda gereksebireysel kombili kullanmak isteyen insanlarımızda şuan büyük oranda birtasarruf elde edilmektedir.

Şirketimiz buzamanlarda halkının yanında olmayı tercih etmiştir. Şöyle ki kullandığımızürünler genel anlamda dövize bağlıdır. Lakin biz elimizden geldiğincestoklarımız bitene kadar eski fiyatlardan müşterilerimize yardımcı olmayı devametmekteyiz.

Doğalgaz güvenli vekonforlu bir ısınma yoludur. Her türlü emniyet tedbirleri alınmaktadır. Yoğuşmalıve hermetik kombiler aşırı ısınmaya, donmaya, kaçaklara karşı her türlü emniyetimevcuttur. Soluduğumuz ve gelecek nesillerimize bırakacağımız bu havamızıkirletmeyen nadir ve ucuz yakıt türüdür. İstediğin zaman yakarsın üşüdüğündederecesini artırırsın yani böyle bir özgürlük söz konusudur. Uzun süre evdeolmadığın zamanlarda kapatma imkanın vardır. İstediğin zaman sıcak suyunistediğin derecede elinin altında güneş enerjisi gibi bakım maliyeti, delinmeveya donlarda patlama gibi bir sorunun yoktur.

Sizin eklemek istediğinizbaşka bir şey var mı?

Kışın kışgelmeden önce kombilerin ve kazanların bakımlarının yapılması gerekmektedir.Tesisatın da temizlenmesi gerekir. Çünkü su sirkülasyon yaptığı zaman, kumparçacıkları taş parçacıkları keten parçacıkları tesisatı tıkayabilir. Ondandolayı kombinin altındaki filtrenin ve tesisatın temizlenmesi önemlidir. Ayrıcakışın herhangi bir yere ziyarete, tatile çıktığımız zaman kombiyi fiştençekmeyelim, en önemli hususlardan bir tanesi de budur. Çünkü elektrikte fiştakılı olduğu zaman kombi kendi kendine 5 saniye gibi kısa bir zaman içerisindeçalışmakta ve sirkülasyon yapmaktadır, donmayı ve pompa blokajını önlemektedir.Bazı müşterilerimiz bu konuda bilinçlendirilmediği için kombiyi kapattığı gibifişi elektrikten çekmektedir. Böylece kombinin içerisinde bulunan su donmaktave eşanjör patlamaktadır. Bir kombiye yakın maliyet gitmektedir buna da dikkatedilmesi gerekmektedir. Radyatörlerin üzeri veya önü eşya, perdeler, mobilya vebenzeri eşyalar ile engellemeyiniz, kapatmayınız. Radyatörler örtülürse %15yakıt tüketimi artar. Doğalgaz tüketim cihazı satın almak istediğinizde verimiyüksek olan yoğuşmalı kombi gibi ürünler  tercih ediniz. Güney cephesindekipencerelerden gündüzleri güneş girmesini sağlayınız. Geceleri bu pencereleripanjur, perde ve rüzgârlık ile kapatınız.

Tesisatçıbünyesinde mühendis olan firmalara güvenmek lazım ve tesisatımızı dasertifikalı yetkili uzman firmalara yaptırmamız gerekir. Bu da çok önemli birhusus. Başka meslekten gelen eline anahtarı alıp işe başlayan kişilere dikkatedilmelidir.Böyle bir durumda eksikler olacaktır, yanlışlıklar yapılacaktır,kaliteli ve TSE li olmayan ürünler kullanılacaktır. Proje aşamasında da gazaçımı aşamasında da çok büyük sıkıntılara sebebiyet verecektir.  (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15