KAHRAMANMARAŞ DÜNYA'NIN MERKEZİ OLACAK

Kahramanmaraş’ı 2023 yılında dünyanın merkezi yapacak EXPO projesi şimdiden büyük beğeni topluyor. 192 gün sürecek uluslararası etkinlik Kahramanmaraş’a milyonlarca turist getirecek.

KAHRAMANMARAŞ DÜNYA'NIN MERKEZİ OLACAK

ÇEŞİTLİ ALANLAR BULUNACAK

Rekreasyon Alan içerisinde yer alacak EXPO 2023 aynı zamanda senenin 365 günü faaliyet gösteren bir yaşam alanı olacak. Katıldığı programlarda EXPO'yu tanıtan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bu alan içerisinde 284 adet hobi evleri, aquaparklar, kristal lagün, uğur böceği ve kelebek müzesi gibi alanların da olacağını söyledi.

DOĞA DOSTU ŞEHİR VE DUYARLILIK

Kahramanmaraş’ın Türkiye’de 2. Kez bir EXPO’ya ev sahipliği yapacağını ifade ederek, bir dünya kenti olacağını belirten Başkan Mahçiçek, göreve geldikleri 2014 yılında kurdukları hayalleri inanarak gerçekleştirdiklerini belirtiyor.  Ana teması “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” olan EXPO 2023 ile Kahramanmaraş’a en az 50 ülkeden en az 2 Milyon insanın gelmesi bekleniyor.  

TURİZME VE TANITIMA KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Mahçiçek  katıldığı programlarda EXPO ile ilgili olarak şunları söylüyor; ''Uluslararası düzeyde bir proje üstlendik.EXPO 2023 dünya çapında bir organizasyon. Bu organizasyon Kahramanmaraş’ın ekonomisine, turizmine ve tanıtımına katkı sağlayacaktır. Burada bizlere önemli sorumluluklar düşüyor. Projenin yapım aşamasında ve bittikten sonraki aşamalarında yurt dışından gelen misafirlerimize yardım edebilecek, bizi, hizmetlerimizi tanıtabilecek personellere ihtiyacımız var. Biz de bu bağlamda çalışan arkadaşlarımıza lisan öğretmek için böyle bir adım attık. Böyle bir projeye gönüllü olarak katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”


Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 05:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15