KAHRAMANMARAŞ GÜÇLÜ BİLEKLERİNİ SEÇİYOR

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü “Güçlü Bilekler, Güçlü Nesiller” sloganıyla bu yıl “Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” nın 6.sını düzenliyor.

KAHRAMANMARAŞ GÜÇLÜ BİLEKLERİNİ SEÇİYOR

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Kahramanmaraşgenelinde liseli gençleri spora teşvik etmek, ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİgençlere tanıtmak, sevdirmek ve yetenekli sporcuları tespit ederek, sporcamiasına kazandırmak amacıyla, 1Aralık 2018 Cumartesi günü 14-18 saatleriarasında Osman Sayın Kapalı Spor Salonunda “6.Kahramanmaraş Genç Erkekler BilekGüreşi Yarışması”nı düzenleyecek.

Yarışma ile ilgili görüşlerini aldığımız Kulüp başkanıAhmet Özkul; Kahramanmaraş’ta sağlıklı ve zinde nesillerin yetişmesi adına 6yıl önce başlattıkları çalışmalarda, gençleri spora yönlendirip, gençlerarasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötüalışkanlıklardan uzak tutmak, bir spor dalı olarak ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençleretanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları seçerek spor dünyasına kazandırmakamacıyla yarışmanın bu yıl 6.sını düzenlediklerini söyledi. Kulüp başkanıÖzkul, yarışmaya Milli sporcu olmayan 2000-2005 doğumlular dahil sağ kololarak, 50,55,60,65,70,75,80,+80 kg sıkletlerinde Kahramanmaraş genelinden Liseligençlerin katılabileceğini belirtti. Özkul, yarışma sonunda dereceye girensporculara madalya, dereceye giren liselere de kupa vereceklerini, aynı zamandayarışmada birinci olan sporcuları Kulüp Bilek Güreşi takımına alarak TürkiyeŞampiyonasına hazırlayacaklarını iletti. Özkul; “Buyarışmaya katkılarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne,yarışmaya takımlarıyla katılacak okul idarecilerine, beden eğitimiöğretmenlerine ve sporculara teşekkürlerini ileterek, yarışmanın dostluk vekardeşlik havasında geçmesini temenni ederek, yarışmaya katılacak sporcularabaşarı dileklerini iletti. (HABER: İLKERYİYEN)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15