KAHRAMANMARAŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ ÖDÜL ALDI

KAHRAMANMARAŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ 81 İL İÇERİSİNDEN EN BAŞARILI, “TAD PORTAL”I EN AKTİF KULLANAN 3. İL OLARAK TEŞEKKÜR BELGESİ VE PLAKETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ.

KAHRAMANMARAŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ ÖDÜL ALDI

5403 Sayılı ToprakKoruma ve Arazi kullanımı Kanunu Kapsamında, Toprağın korunması, geliştirilmesive tarım arazilerinin sınıflandırılması çalışmaları, İl Müdürlüğümüz tarafındanyürütülmektedir. Bu kapsamda ilimizde tarımsal potansiyeli yüksek, KahramanmaraşOvası, Türkoğlu Ovası, Afşin Ovası, Elbistan Ovası, Göksun Ovası ve Narlı OvasıBakanlar Kurulu Kararı ile Büyük Ova ilan edilerek resmi gazetedeyayınlanmıştır. Tarımsal sit alanı olarak da kabul edilen ovalarımızdan en iyişekilde faydalanabilmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Tarım toprağının amaçdışı ve yanlış kullanımlarının önlenmesi, korumayı sağlayacak yöntemlerinoluşturulması için, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi kullanımı Kanunu veilgili yönetmelikler kapsamında gerekli tedbirler alınmaktadır.

İl Müdürlüğümüzce bukapsamda yürütülen faaliyetler Bakanlık bünyesinde oluşturulan sistem üzerindentakip edilmekte ve elde edilen tüm veri ve dokümanlar portal üzerindenpaylaşılmaktadır.

İl Müdürlüğümüzün 2018yılında yapmış olduğu bu kapsamdaki çalışmalar bakanlığımızca ülke genelindekiçalışmalar dikkate alınarak değerlendirilmeye tabi tutulmuş ve Kahramanmaraş İlTarım ve Orman Müdürlüğü 81 İl içerisinden en başarılı, “TAD PORTAL”ı en aktifkullanan 3. İl olarak teşekkür belgesi ve Plaketle ödüllendirilmiştir.

                                                                                 

                                                                                 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15