Kahramanmaraş Masada Terfi Etti

2018 yılı ANALİG Türkiye şampiyonu olan Kahramanmaraş Masa Tenisi Bayan Takımı 3. Lige terfi etti. 

Kahramanmaraş Masada Terfi Etti

İlimizde hızlı bir ivme ile gelişen spor anlayışı, her branşta olduğu gibi masa tenisi branşında da meyvelerini vermeye devam ediyor. 2018 yılı ANALİG Türkiye şampiyonu olan bayan takımımız bu yıl da çıtasını yükselterek alt yapı sporcularımız ile( transfersiz) 3. Ligine terfi etmiştir.

Kahramanmaraş gençlik spor il müdürlüğünün kulüplerinden biri olan Kano Yelken İhtisas Spor Kulübü, bayan takımı Tokat ilinde düzenlenen terfi yarışmalarından derece ile dönerek 2019-2020 sezonunda TMTF 3.liginde oynamaya hak kazandı.

Antrenör Gürsel Karaöğen yönetiminde ,takım kaptanı Gözde Dilara Temiz, Feriha Çardaklı, Kardelen Paksoy,Rüveyda Elbistan ‘dan oluşan Kano Yelken ihtisas spor kulübü masa tenisi branşında  Kahramanmaraş’ı önemli ilig maçlarında temsil edecek.

Antrenör Gürsel Karaöğen ‘Kahramanmaraş’ımızı önümüzdeki sezonlarda birden fazla takım ile liglerde görmek için çaba sarf ettiklerini, Türkiye ‘nin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak temsil edilebileceğine inanıyoruz dedi.  Bu sadece bir başlangıç önceki senelerde sporcularımızın milli takım kamplarına çağrılmamasından duyduğu üzüntüyüde dile getiren Karaöğen,  “Yaz tatilinde günde çift antrenman yaparak haftada minimum 12 antrenman programladıklarını, tüm kategorilerde kız erkek çalışmaların yapıldığını özellikle veteran gruplarının da antrenmanlara çok büyük katkı sağladığını, gece gündüz demeden çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edip yeni sezona ve milli takım kamplarına  davet edilmesini beklediğimiz  sporcularımız için hazırlanıyoruz. Bu süreçte inancından ve desteklerinden dolayı, kulüp başkanı Hüseyin Eralp’ beye, şube müdürlerimiz Yusuf Bayram Demirci, Erhan Karaoğlan, İsmail Bozokul’a, il temsilcimiz Mustafa Palta’ya,  ve Kahramanmaraş masa tenisi camiamıza emeği geçen tüm veteran sporcularımıza, velilerimize, yıllardır masa tenisi sporunu ilimizde gelişmesi için çaba sarf eden sporcularımıza ve başarının baş mimarı olan ali ihsan kabakçı müdürümüze herşeykahramanmaraş masatenisi için sloganı ile çıktığımız yolda bizlere inandığı ve güvendiği için sonsuz teşekkürler ederim” dedi.(HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15