Kahramanmaraş'ta bağbozumu yapıldı, şire hazırlandı

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Belediyesi, bağbozumu ve şire hazırlama etkinliği düzenledi.

 Kahramanmaraş'ta bağbozumu yapıldı, şire hazırlandı

  KahramanmaraşValiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmamÜniversitesi, Tarım İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünündesteğiyle gerçekleştirilen bağbozumu ve şire hazırlama etkinliğinevatandaşların ilgisi yoğun oldu.

  KAFUM’dagerçekleştirilen etkinlik amacının ilçenin değerlerini tanıtma ve ön planaçıkartma olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Necati Okay, bu anlamlı etkinliğingeleneksel hale getirilmesi için çalışmalarda bulunacağını söyledi.

  Özellikle ‘Bertiz’bölgesinin coğrafi konumundan dolayı Türkiye’nin en kaliteli üzümünü ürettiğinihatırlatan Başkan Okay, "İlçemizin tarihi ve kültürel değerlerini ön planaçıkarma adına birçok etkinliğe imza attık. Özelikle Bertiz bölgemize has üzümile yapılan şire ürünlerini tanıtmak ve geliştirmek adına böyle bir etkinliğeimza attık. Ben bu gibi etkinliklerle bize has olan bu değerlerin daha kalitelihale geleceğine ve Türkiye çapında tanınacağına inanıyorum. Bağbozumu ve şirehazırlama etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Etkinlikkatılımcılara çeşitli ikramların ardından sone erdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17