Kahramanmaraş'ta hırsızlık operasyonu

- Kahramanmaraş'ta hırsızlık operasyonu- İnşaat malzemesi ve kablo hırsızlığı yaptığı belirtilen 6 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı

Kahramanmaraş'ta hırsızlık operasyonu

 KAHRAMANMARAŞ (İHA) - Kahramanmaraş'ta, aynı gün içinde bir fabrika ve inşatta gerçekleşen bakır kablo ve inşaat malzemesi çalan 6 kişi düzenlenen operasyonla yakaladı. Hırsızlık anı ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.  
  Alınan bilgiye göre, Karacasu Kırım Mahallesindeki bir fabrikada kapı kilidi kırılarak meydana gelen olayda sisteme döşeli 400 metre kablo yerinden sökülerek çalındı. Hırsızlar çok sayıda inşaat malzeme ve aletini de çaldı. Yaklaşık 15 bin TL değerindeki hırsızlık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.
  Aynı gece Yirmiikinci Gün Mahallesinde bir inşaat yerleşkesinden inşaat katları arasına döşenmiş 500 metre bakır kablo çalındı. 6 bin TL değerindeki kablonun çalındığı olay yerinde inceleme yapan hırsızlık büro amirliği ekipleri inceleme başlattı.
  Meydana gelen iki ayrı kablo ve inşaat malzemesi hırsızlığı ile ilgili araştırma yapan ekipler, aynı gün meydana gelen iki ayrı olayın farklı iki ayrı kablo hırsızlığını bir şebeke tarafından yapıldığını belirledi.
  Yirmiikinci Gün Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayı, güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde hırsızların inşaattan çaldıkları kabloları koliler halinde bir pikaba yükleyip olay yerinden uzaklaşmaları yer alıyor.
  Hırsızlık Bürosu ekipleri, güvenlik kamerası izleyerek yaptığı araştırma sonucunda kimliklerini belirlediği A.B, M.B, S.D, G.Ç, A.H. ve M.A'yı gözaltına alındı. 
  Şüphelilerin emniyetteki sorgusu devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15