KAHRAMANMARAŞ'TA JANDARMA, 'TRAFİK DEDEKTİFLERİ'Nİ YETİŞTİRİYOR!

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Ekipleri tarafından "Trafik Dedektifleri Projesi" kapsamında, Jandarma sorumluluk alanındaki ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik seminerler veriyor.

KAHRAMANMARAŞ'TA JANDARMA, 'TRAFİK DEDEKTİFLERİ'Nİ YETİŞTİRİYOR!


Türkiye'de yaşanan trafik kazalarında yılda ortalama7 bin 500 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 300 bin vatandaşın iseyaralandığını bildiren yetkililer, trafik kazalarının en aza indirilebilmesininve sorunun kalıcı olarak çözülmesinin eğitimden geçtiğini vurguladı.

Eğitimlerde, özellikle kazalardaki ölüm ve yaralanmaolaylarının azaltılabilmesi için emniyet kemerinin ve hız kurallarına uymanınönemi üzerinde duruluyor. Yapılan araştırmalarda emniyet kemeri takmanınölümleri %45, yaralanmaları ise %55 oranında azalttığını ortaya çıkardığınıbildiren yetkililer, bu hususun öneminin öğrenciler tarafından daha iyianlaşılabilmesi için emniyet kemeri takılmış, özel olarak yaptırılan sandalyeüzerine oturtulan öğrencinin öne doğru ittirilmesiyle nasıl savrulduğunu veemniyet kemerinin savrulan kişiyi nasıl tuttuğunu uygulamalı olarak gösteripanlatıyor.

Jandarma Trafik ekiplerinin il genelinde seminerfaaliyetlerine eğitim dönemi süresince devam edileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15