Kahramanmaraş'ta kaybolan genç kız 4 gün sonra bulundu

Kahramanmaraş'ta kaybolan genç kız 4 gün sonra bir parkın yanından geçerken bulundu

Kahramanmaraş'ta kaybolan genç kız 4 gün sonra bulundu

 Kahramanmaraş'ta kaybolan genç kız 4gün sonra bir parkın yanından geçerken bulundu.

Kahramanmaraş'ta kayıp olarak aranan N.E. (14)  4 gün sonra bir parkın yanında polistarafından bulundu. Kızının bulunduğu esnada Asayiş Şube Müdürlüğünde olan BabaEnver Akbaba, kızının bulunduğunu polis telsizinden duydu. 

Edinilen bilgiye göre, N.E. (14) 2 Ocak 2019 Çarşamba günüevinden ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailenin polise kayıpmüracaatında bulunmasının ardından polis çalışma başlattı. Günlerdir kayıp olarakaranan N.E. (14)  sosyal medyada fotoğraflarıpaylaşıldı. Genç kızı bulmak için vatandaşlar ve polis ekipleri seferler oldu. Kayıpkız ile ilgili aileye ve polise yüzlerce ihbar geldiği de öğrenildi.

Kahramanmaraş Emniyeti kız çocuğunun fotoğrafını tüm polisekiplerine dağıtırken, kayıp kız sokak sokak dolaşarak araştırıldı. Kayıp kızıbulmak için çalışma yapan Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekibi,  eşkale benzer bir kız çocuğunu Şeyh AdilMahallesinde bir parkın yanından geçerken durdurdu. Bulanan kızın kayıp N.E.(14) olduğu tespit edildi. O sırada emniyet müdürlüğünde bulunan Baba EnverAkbaba ise kızının bulunduğu telsizden öğrendi.

N.E. (14) Çocuk Şube Müdürlüğünde ailesine teslim edilirken,kaybolduğu süreçle ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Anne Mevlide Akbaba kızının bulunmasının ardındangazetecilere yaptığı açıklamada, ''Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.Yavruma kavuştuğum için çok mutlu oldum. Allah'ım kimseyi yavrusundan ayrıkoymasın. Eve gittiğimizde doya doya ona sarılıp oturmak istiyorum. Yavrumunsaçını okşayıp onu koklamak istiyorum. Kaç gündür çektiğimi anca ben bilirim.Allah'ım kimseye evlat acısı yaşatmasın, kimseyi de evladından ayrı koymasın.Biz çok zor anlar yaşadık. Allah'ım bir daha yaşatmasın'' dedi.

Kızının bulunduğunu telsizden öğrenen Baba Enver Akbaba, ''AsayişŞube Müdürü Ertuğrul Bey'e çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde kızımbulundu. Kızım bulunduğunda kendisi ile beraberdik. Bu haberi birlikte öğrendikve aynı sevinç içerisindeydik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum''ifadelerine yer verdi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15