Kahramanmaraş'ta Mercedesin ihalesi basına kapalı yapıldı! 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makam aracı olarak kullanılan Mercedes bugün düzenlenecek olan ihalenin ardından satılacak. Büyükşehir Belediyesi encümen salonunda satış ihalesi başlarken, basın mensuplarının ihaleye alınmaması kafalarda soru işareti bıraktı.  

Kahramanmaraş'ta Mercedesin ihalesi basına kapalı yapıldı! 

Gazetemizin Ağustos ayının ilk haftasında duyurduğu Mercedes'in satışıyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Ağustos'un 3.haftasında yaptığı açıklamayla 3 Eylül Salı günü olarak ihale tarihini verdi. Başkanlık makamında kullanılan ‘Mercedes’ marka ‘S320 CDİ4 Matic’ model aracın satışı için Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda, 14.15’te gerçekleştirilecek ihale ile ilgili detaylı bilgiler https://kahramanmaras.bel.tr/ihale-ilanlari adresinde yayınlanırken, vatandaşlardan da çeşitli yorumlar ve tepkiler geldi.

''VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ''

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin, banka tarafından promosyon olarak verilen aracın satışından ele edeceği gelirin ortalama 250 bin ile 300 bin lira olacağı tahmin edilirken, ihalede yüksek teklif verilmesi durumunda rakamın artacağı düşünülüyor. Ancak mülkü belediyede olan aracı kullanmak yerine, araç kiralama yoluna gidilmesi bir yandan tepki görürken, vatandaşlar tarafından yapılan yorumlarda, 'belediyenin borcunu mercedes'in satılması mı kurtaracak' şeklinde ifadeler kullanılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15