Kahramanmaraş Tekstilin Kalbi

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Kahramanmaraş Tekstilin Kalbi

Giyim sektörünün devlerini MÜSİAD Organizasyonu ile Kahramanmaraş’ta buluştuğu ‘Teksil ve Deri’de Geleceği Planlamak’ konulu istişare toplantısında Kahramanmaraş Tekstilin Kalbi, Ülke’de de söz sahibi olması gerektiği vurgulandı.

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu açılış konuşmasında yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş, tekstil sektöründe yatırımlarını yüzde 11,6’sı, istihdamın yüzde 7’de biri ihracatın yüzde 7’de üçü, ticaretin yüzde 8’de üçü, ticaretin yüzde 8’de biri, pamuk ipliği yüzde 25, dokuma yüzde 14,8, örme ise yüzde 15 civarlarında olduğunu söyledi.

“TEKSTİLİN ANA MERKEZİNDEYİZ”

Tekstil ve Deri’de Geleceği Planlamak” temalı Türkiye İstişare Toplantısı’nda konuşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, “Bundan sonra sadece üreten, sadece de ham maddeyi üreten değil, bunu ürüne dönüştüren, dönüştürdüğü ürünü katma değerli hale getiren, tasarlayan, dünya markası olan ve farkındalık yaratacak, dünyada söz sahibi olacak sektörler haline gelmemiz lazım” diyerek Tekstilin Ana Merkezi Kahramanmaraş olduğunu vurguladı.

“TEKSTİLE YATIRIM YAPAN BİR ÜLKEYİZ”

Toplantıda konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş’ta birçok önemli markanın ürünlerinin dikiminin gerçekleştirildiğini ifade ederek, Kahramanmaraş aldığı tüm teşvikleri en iyi şekilde değerlendiren, yoğun şekilde reel sektöre yatırım yapan ve elindeki imkânları değerlendiren bir şehir. Özellikle bugünkü tekstil ve deri sektöründe Kahramanmaraş’ın eski bir geçmişi var. Tekstil sektörü zaten büyüyerek devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15