KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE'DE HAVALI!

21-25 Kasım Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası da Ferdi ve Takım Rekorları Ve Türkiye Şampiyonu Kahramanmaraş Takımı oldu.

KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE'DE HAVALI!

Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu 2018 faaliyetprogramında yer alan ve 21-25 Kasım 2018 tarihlerinde Mersin Erdemli AtışPoligonunda düzenlenen ''Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasına'' katılanKahramanmaraşlı sporcularımız Yeni Türkiye rekorunu kırarak Yıldız erkeklerferdi ve takım birinciliğini elde ettiler. 

HEDEFTENŞAŞMADILAR

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafındanMersin'in ev sahipliğinde düzenlenen “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” sonaerdi. Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2018 yılı faaliyet programındayer alan Türkiye geneli 570 sporcunun katılımıyla Erdemli Atış Poligonundadüzenlenen “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” final atışlarının ardındansona erdi. Oldukça iddialı yarışmacıların yer aldığı Havalı Silahlar TürkiyeŞampiyonasında Kahramanmaraşlı sporcular hedeflerden şaşmadılar. 

21-25 Aralık tarihleri arasında Mersin'in ev sahipliğindeMinikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde 300 Havalı Tabanca,270 Havalı Tüfek olmak üzere toplam 570 sporcunun kıyasıya mücadelesi ilegerçekleştirilen ve Milli Atkım seçmelerinin de yapıldığı  “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” sonunda4’ü Tüfek, 7 Tabanca dalında olmak üzere toplam 11 Yeni Türkiye Rekorukırılırken 1 de eski Türkiye rekoru egale edildi.

HEDEFİ 12 ‘DENVURDULAR

Şampiyona da ilimizi temsil eden sporcularımızdan AliAyberk Öztürk Minik Erkekler 10 M Tabanca Ferdi kategorisinde kendi Türkiyerekorunu egale ederek Türkiye şampiyonu olurken, Minik Erkekler 10 M TabancaTakım kategorisinde Ali Ayberk Öztürk, Selahaddin Tuğluoğlu, İsmail Yiğit Acartakım halinde Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya imza atarken, Yıldızerkekler 10 M Tabanca Takım kategorisinde Muhammet Sefa Ciğer, Hüseyin EmreBüyükyonca, Ahmet Mete Özbek takım olarak Türkiye 3'üncülüğü, Minik Bayanlar 10M Tabanca kategorisinde Hayrunnisa Kılınç, Deniz Yılmaz, Zeynep Çayır takımolarak Türkiye 2'nciliği, Kübra Erdur, Selin Kazan, Aysema Geçim takım olarakTürkiye 3'üncüsü oldular. Genç Erkekler 10 M Tüfek Ferdi kategoride ise AhmetCırık Türkiye Şampiyonu, Yiğit Geçim Türkiye 3'üncülüğü, Genç Erkekler 10 MTüfek Takım kategorisinde Nihat Şarmet, Ahmet Cırık, Enes Buğra Yayla takımolarak Türkiye 2'nciliği ve Genç Bayanlar 10 M Tüfek Ferdi kategoride MelikeCırık Türkiye Şampiyonu olma başarısı göstermişlerdir.

MÜCADELE 5 GÜNSÜRDÜ

Beş gün birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olanŞampiyona da dereceye girenlere madalya ve kupaları Erdemli Kaymakamı AvniKula, Türkiye Atıcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, Mersin Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü Şube Müdürü Metin Koçak, Erdemli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü AdemKılıç ve federasyon yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası sonunda derece alanFerdi ve Takım sıralamaları şöyle oluştu;

BÜYÜK ERKEKLER 10M TABANCA FERDİ

1.Yusuf Dikeç

2.Gökhan Banar

3.Gökhan Eryiğit

BÜYÜK ERKEKLER 10M TABANCA TAKIM

1. İsmail Keleş, Yusuf Dikeç, Metin Oktay Mutlu

2. Eser Koç, Yusuf Avcı, Murat Kılıç

3. Cihat Vaysal, Hanifi Fazlı Soysal, Gökhan Banar

GENÇ ERKEKLER 10 MTABANCA FERDİ

1. Batuhan Bozkurt

2. Ömer Özder

3. Kağan Alkış

GENÇ ERKEKLER 10 MTABANCA TAKIM

1. Ömer Efe Kurdoğlu, Can Kumak, Mete Şimşek

2. Kağan Alkış, Kamuran Kerim Taşdemir, Mücahit ÇağrıKayabaşı

3. Ender Hacıbekiroğlu, Adnan Efe Uçar, Batuhan Bozkurt

YILDIZ ERKEKLER 10M TABANCA FERDİ

1. Abdulkadir Kılıç

2. Mevlüt Alp Kılınç

3. Kağan Alkış

YILDIZ ERKEKLER 10M TABANCA TAKIM

1. Abdulkadir Kılıç, Mevlüt Alp Kılınç, Samet Yaprak

2. Muhammet Tolunay, Göktaş Eren, Bilal Işık Umut Acer

3. Muhammet Sefa Ciğer, Hüseyin Emre Büyükyonca, AhmetMete Özbek

MİNİK ERKEKLER 10M TABANCA FERDİ

1. Ali Ayberk Öztürk

2. Bilal Sazak

3. Mehmet Efe Alemdaroğlu

MİNİK ERKEKLER 10M TABANCA TAKIM

1. Ali Ayberk Öztürk, Selahaddin Tuğluoğlu, İsmail YiğitAcar

2. Mustafa Serttaş, Bilal Sazak, Mehmet Kerem Temizel

3. Ahmet Arda Cura, Kemal Metkan Akalın, Ömer TuğrulKaplan

BÜYÜK BAYANLAR 10M TABANCA FERDİ

1. Canan Türkoğlu

2. Nilay Ak

3. Ece Bıçakcı

BÜYÜK BAYANLAR 10M TABANCA TAKIM

1. Derya Kılınç Koca, Merve Nur Çakmak, Elif Beyza Aşık

2. Sevda Öztürk, Seval Öztürk, Hatice Kübra Hançer

GENÇ BAYANLAR 10 MTABANCA FERDİ

1. Şevval İlayda Tarhan

2. Elif Kırklar

3. Yasemin Beyza Yılmaz

GENÇ BAYANLAR 10 MTABANCA TAKIM

1. Ceren Melek İyilik, Hazel Cemre Demirci, Bilge Çoban

2. Seher Tokmak, Aslı Över, Burcu Gürbüz

3. Ülkü Soysal, Kübra Sözlü, Aylin Yıldız

YILDIZ BAYANLAR 10M TABANCA FERDİ

1. Işıl Kaçar

2. Şimal Yılmaz

3. İdil Gatfar

YILDIZ BAYANLAR 10M TABANCA TAKIM

1. Şimal Yılmaz, Elifnur Karadağ, Doğa Çetin

2. Betül Mutluer, İdil Gatfar, Rümeysa Çınar

3. Rumeysa Ergenç, Melike Sarı, Beyzanur Danışmaz

MİNİK BAYANLAR 10M TABANCA FERDİ

1. Erva Kocaoğlu

2. Gülsunar Tarhan

3. Meryem Nur Korkut

MİNİK BAYANLAR 10M TABANCA TAKIM

1. Eda Türkoğlu, Meryem Nur Korkut, Hasret Nur Korkut

2. Hayrunnisa Kılınç, Deniz Yılmaz, Zeynep Çayır

3. Kübra Erdur, Selin Kazan, Aysema Geçim

BÜYÜK ERKEKLER 10M TÜFEK FERDİ

1. Ömer Akgün

2. Murat Uzdaş

3. Mert Nalbant

BÜYÜK ERKEKLER 10M TÜFEK TAKIM

1. Mehmet Akgün, Ömer Akgün, Yılmaz Akgün

2. Hasan Çoban, Mert Nalbant, Kaan Serhoş

3. Ahmet Bayrak, Osman Erdinç Bilgili, Halil İbrahim Öztürk

GENÇ ERKEKLER 10 MTÜFEK FERDİ

1. Ahmet Cırık

2. Nurullah Aksoy

3. Yiğit Geçim

GENÇ ERKEKLER 10 MTÜFEK TAKIM

1. Tolga Kulmaç, Yusuf Karabina, Emirhan Aksu

2. Nihat Şarmet, Ahmet Cırık, Enes Buğra Yayla

3. Metin Kenan Kaya, İbrahim Erdem Saz, Arda Eymen Ulus

YILDIZ ERKEKLER 10M TÜFEK FERDİ

1. Furkan Esat Özdin

2. Adil Şimşek

3. Şehmus Akgün

YILDIZ ERKEKLER 10M TÜFEK TAKIM

1. Furkan Esat Özdin, Adil Şimşek, Mert Can Berk

2. Alper Dikbaş, Remzi Ege Yentürk, Efe Eren Koç

3. Akif Emircan Taysi, Ahmet Karademir, Tuğhan Tahiroğlu

MİNİK ERKEKLER 10M TÜFEK FERDİ

1. Baver Akgün

2. Ahmet Muhammed Tekdal

3. Halil İbrahim Abiş

MİNİK ERKEKLER 10M TÜFEK TAKIM

1. Salih Özür, Hüseyin Oğuz Ulusoy, Alperen Ozan Çalışkan

2. Melih Güner, Mehmetcan Göl, Mustafa Oğuz Dişli

3. Muhammed Ali Katılmaz, Feridun Efe Konuk, GöktürkYiğit Mert

BÜYÜK BAYANLAR 10M TÜFEK FERDİ

1. Gülcan Şinik

2. Aysun Uğurlu

3. Ayşe Akbaş

BÜYÜK BAYANLAR 10M TÜFEK TAKIM

1. Sevinç Ayaz, İlknur Turan, Elif Özer

2. Özge Demirel, Görkem Zengit, Mervecan Sevildik

GENÇ BAYANLAR 10 MTÜFEK FERDİ

1. Melike Cırık

2. Esin Akgün

3. Şeymanur Koca

GENÇ BAYANLAR 10 MTÜFEK TAKIM

1. Esin Akgün, Pelşin Avci, Nazlıcan Sain

2. Bengisu Haskalfalı, Zeynep Gökçe Demirci, Ceylin Eren

3. Fikriye Dilan Duran, Emine Atmaca, Ayten Atılgan

YILDIZ BAYANLAR 10M TÜFEK FERDİ

1. Ayça Okurer

2. Beyza Duman

3. Miray Sezgin

YILDIZ BAYANLAR 10M TÜFEK TAKIM

1. Ayça Okurer, Beyzanur Artun, Feyzanur Begüm Zent

2. Beyza Domaç, Miray Sezgin, Emine Umay Kılıç

3. Berfin Altunboğa, Aleyna Kılınçer, Sultan Bakırbala

MİNİK BAYANLAR 10M TÜFEK FERDİ

1. Elif Berfin Altun

2. Elif Beyza Bayramoğlu

3. Elif Yürekli

(HABER: İLKERYİYEN)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15