KAHRAMANMARAŞLI JUDOCULAR ADANA'NIN KURTULUŞU İÇİN MİNDERE ÇIKTI

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü olan 5 Ocak kutlamaları kapsamında Yüreğir Serinevler Spor Salonunda gerçekleştirilen “Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası” heyecan dolu karşılaşmaların ardından sona erdi.

KAHRAMANMARAŞLI JUDOCULAR ADANA'NIN KURTULUŞU İÇİN MİNDERE ÇIKTI

5 Ocak Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası’na Azerbaycan’ınyanı sıra Adana, Mersin, Elazığ, Hatay, Niğde, Osmaniye, Kahramanmaraş veKırşehir illerinden 200 sporcu katıldı.

Şeref kürsüsüne çıkan judocuların ödüllerini AdanaGençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdür Halit Yılmazel, Büyükşehir BelediyesiGençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü KadirGül, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Adana Koordinatörü MuratAdıgüzel ile Türkiye Judo Federasyonu yöneticileri verdi.

Ayrıca, Azerbaycan Yasamal İdman Yurdu Kulübü BaşkanıVahih Tarverdiyev tarafından Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdür HalitYılmazel'e desteklerinden dolayı duvar saati hediye edildi.

JUDO’DAKAHRAMANMARAŞ RÜZGARI

3 Ocak 2019 Perşembe günü Adana’da Azerbaycan’dan ikijudo takımının da katılımıyla yapılan Kurtuluş kupası iller arası judoturnuvasında Kahramanmaraş judo takımı olarak 33 sporcuyla iştirak etti. Eldeedilen derecelere şu şekilde sıralandı;

Süper Minik KızlarKategorisi

20 kg Ayşenur alıç şampiyon

28 kg Ayşegül uykun şampiyon

32 kg Esmagül özakan şampiyon

44 kg Zümrüt doğan şampiyon

+63 kg da elif dilbirliği şampiyon

44 kg Rümeysa Demir 2.

SÜPER MİNİKERKEKLER

26 kg Ömer Efe alıç 3.

Minik kızlar:

40 kg Buse Uykun şampiyon

52 Zehra Nur kaya şampiyon

57 Kevser dilbirliği şampiyon

28 kg Ayşenur gönen 2.

32 kg Ayşegül kızıl 2.

36 kg Mislina Özakan 2.

48 kg Firdevs Dilbirli 3.

Minik erkeklerkategorisinde

34 kg EfeCan Taşcı şampiyon

38 kg Sefa Doğan şampiyon

46 kg Ömer Faruk Dilbirliği şampiyon

34 kg Enes Uslu 2.

50 kg Mehmet fethi Akbayır 2

38 kg da Furkan Nacar 3.

42 kg da Bilal Alperen Selen 3.

55 kg da Ahmet uzun 3.

Başpehlivanlıkta Ökkeş Güzel 3.

Alınan bu neticeler sonucunda süper minik kızlarda takımşampiyonluğu yaşayan Kahramanmaraş ekibi Minik kızlarda takım ikinciliği minikerkelerde takım üçüncülüğü elde etti. Konu hakkında bilgiler veren Judo takımıyöneticileri, “Bize destek veren başta il müdürümüz Ali Ihsan Kabakcı’ya şubemüdürü Yusuf Bayram Demirci, Mehmet Karatutlu Ökkeş Solmaz onikişubat ilçemüdürü Kadir Gemci, Dulkadiroğlu ilçe müdürü Ali Aksu, Gençlik sporda çalışan Personele,bize hep destek veren okulları açan her türlü imkan sağlayan okul müdürlerine, çokdeğerleri velilerime ve Arslan yürekli sporcularıma sonsuz teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.

ÇEŞİTLİETKİNLİKLER YAPILDI

“Atatürk’ün MücahitlerindenAdana’ya” isimli Türk Bayrağı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bisiklet sporcularıtarafından Vali Mahmut Demirtaş’a teslim edildi. Vali Demirtaş’ın bayrağıteslim almasından sonra kutlamalar, halk oyunu gösterisiyle sürdürü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Bayrak’şiiri okuma yarışmasının ödüllerini Adana Valisi Mahmut Demirtaş , 6. Mekanize Piyade Tümen ve GarnizonKomutanı Tümgeneral Hakan Atınç  veBüyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından hediyeleri takdim edildi.

Etkinliğe, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Mehmet ŞükrüErdinç,Ayhan Barut,Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin,Burhanettin Bulut ,  Ayşe Sibel Ersoy,İsmail Koncuk,Mehmet MetanetCulhaoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Abdulkadir Ataşbak,Siyasi ve Askeri erkân ve diğer yetkililer katıldı. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15