KAHRAMANMARAŞLILAR SURİYE SINIRINA KOŞTU!

Kahramanmaraş Trafik Radar Kaza ve Yol Durumu Sayfası üzerinden organize olan yaklaşık 750 kişi, Zeytindalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla sınırda görev yapan askerlerin moral ve motivasyonunu yükseltmek için yaklaşık 200 araçlık konvoyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde sınırdaki askerleri ziyaret etti.

KAHRAMANMARAŞLILAR SURİYE SINIRINA KOŞTU!


KAZA YAPTILAR YİNE DEDURMADILAR!

Pazar günü sabah saatlerinde Kahramanmaraş Adliyesi önündenhareket eden vatandaşlar, polis nezaretinde konvoyla Hatay’a doğru yol aldı.Yanlarında kurbanlık hayvanlar, su tankeri, askeri üniforma götüren konvoy,Hataylılar tarafından yoğun ilgi gördü. Reyhanlı’ya giderken; aracın biriyoldan çıkarak şarampole savruldu. Yolda kaza yapmalarına rağmen yollarınadevam eden konvoy, Mehmetçik'e sevgi gösterisinde bulundu.  Mehter marşları eşliğinde hareket edenaraçlara Reyhanlı halkı alkışlarla destek verirken; gruptakiler ilçedekiharekât merkezi önüne gitti. Burada kalabalık adına bir grup Mehmetçiğin sonunakadar yanında olduklarını belirttikten sonra hediyelerini sunmak üzere kabul vesevk merkezine gitti.


MEHMETÇİĞİMİZİN YÜZÜGÜLDÜ!

Sevk ve kabul merkezinde askerlere hediyelerini sunan yüzlercevatandaş, askerlerle uzun süre sohbet ederek moral verdiler. Ev hanımlarıaskerler için yaptıkları Maraş çöreği, börek ve yemekleri askerlere ikram etti.Türkiye’nin en müşkül zamanlarında büyük küçük desteklerini esirgemeyen BirteksTekstil İşletme Sahibi İlhan Birsen, geçtiğimiz günlerde Kilis sınırındakiaskerlere gönderdiği askeri üniforma yardımını Hatay Reyhanlı sınırındakiaskerler için de yaptı. Murat Tarım İşletme Sahibi Murat Kara ise askerlerin suihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı olması için bir adet su tankeri ve hemaskerlerimizin muzafferiyeti hem de şehitlerimiz için 1 adet büyükbaş 3 adet daküçükbaş kurbanlık hayvan hediye etti.++++

Kahramanmaraş TrafikRadar Kaza ve Yol Durumu Sayfası üzerinden organize olan yaklaşık 750 kişi,Zeytindalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla sınırda görev yapan askerlerin moralve motivasyonunu yükseltmek için yaklaşık 200 araçlık konvoyla Hatay’ınReyhanlı ilçesinde sınırdaki askerleri ziyaret etti.

Sınır hattındaki askerleri ziyaret etkinliğininorganizatörlerinden Kahramanmaraş Trafik Radar Kaza ve Yol Durumu Sayfa YöneticisiCelal Çürüttü ziyaretlerin devam edeceğini ifade ederek; “Şu an çoksevinçliyiz, gururluyuz. Askerimize moralimizi verdik. Allah’ın izniyle geridönüyoruz. Getirdiğimiz hediyelerden çok bizim burada olmamızdan daha çokmemnun oldular. İnşallah arayı soğutmadan, çok gecikmeden yine geleceğiz.Programımıza katılan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayaklarınasağlık” dedi.Askerlerin muzaffer olmaları için 1 büyükbaş, 3 de küçükbaşkurbanlık hayvan ile su ihtiyaçlarını karşılamaları için su tankeri hediye edenMurat Tarım İşletme Sahibi Murat Kara ise şöyle konuştu: “Kahramanmaraş’tanaskerlerimize su tankeri, 1 büyükbaş hayvan ve 3 küçükbaş kurbanlık hayvangetirdik. Askerimize moral ve motivasyon adına bu şekilde destek çıkmayaçalıştık. Burada kurbanlarımızı kestik. Dualarımızı yaptık. Bizler elimizdengeldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Tabi buna devletimizin ihtiyacı yok. Bunuçok iyi biliyoruz. Ama biz bir şekilde destek olmaya çalışıyoruz. Bizim Türkmilleti olarak her zaman için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor.Cumhurbaşkanımız da Kahramanmaraş’tan seslendiğinde sefer görev emri olanlarınhazır olmaları gerektiğini söylemişti. Benim sefer görev emrim var. Çağırsınanında cepheye gitmeye hazırım.”

Türkiye’nin en müşkül zamanlarında büyük küçük destekleriniesirgemeyen Birteks Tekstil İşletme Sahibi İlhan Birsen, geçtiğimiz günlerdeKilis sınırındaki askerlere gönderdiği askeri üniforma yardımını HatayReyhanlı’da sınırdaki askerler için de yaptı. Yaklaşık bin kişilik askeriüniforma, iç çamaşırı ve çorap gibi giyim yardımı yapan Birsen, “Askerimizinher zaman yanında olduğumu göstermek istedik. Cumartesi günü CumhurbaşkanımızSayın Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’taki konuşmasında Sefer Görev Emriolanlar hazır olsun, demişti. Biz de olası bir seferberlik halinde askersayımızın artma ihtimalini göz önünde bulundurarak askeri üniforma gönderdik. UmarımSefer Görev Emri olanların cepheye gitmesine gerek kalmadan askerimiz zaferleyurduna döner” şeklinde konuştu.Askerlerin moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla ilkdefa bu kadar geniş çaplı yapılan ziyaretin ardından Kahramanmaraş konvoyu gerişehre döndü. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37