Kahramanmaraş’ta Suriyeli iş yerlerine denetleme

Kahramanmaraş’ta Suriyeli iş yerlerine denetleme

Onikişubat Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Birimi olarak Yusuflar Mahallesi ve çeşitli mahallelerde bulunan Suriyelilerin Gıda Toplu Tüketim ve Gıda Satış İşletmelerine denetim yapıldı.

Onikişubat Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Birimi ekipleri kentte en yoğun Suriyeli işyeri bulunan Yusuflar Mahallesinde denetim gerçekleştirdi.

Suriyeliler tarafından işletilen fırın, lokanta,pastane, tatlı imalat yerleri ile marketleri mercek altına alan ekip, işyeri açma ve işletme evraklarını inceledi, sağlık konusunda da uyarılarda bulunuldu.

Yetkililer: “Suriyelilerin çalıştırdığı iş yerlerinin birçoğunda vergi levhası bulunurken eksik olan evrakların da tamamlamaları için süre verildi. Kendi vatandaşlarımızı denetlediğimiz bir yerde onlara ayrıcalık tanımamız söz konusu olamaz, onları ciddi denetlemelere tabi tutuyoruz. Eğer koşullar uygun değil ise kapatıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Denetim sebebi işletmelerin Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kayıt Sistemine Kayıt olmalarının gerektiği ve İşletme Kayıt Belgesi almaları gerektiği konusunda uyarıldılar.

HABER-FOTO: GÖKHAN DÖKÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15