Kahramannaraş'ın İlk Hidroterapili Bebek Spa Merkezi Açıldı

Kahramanmaraş’ta 0-36 ay aralığındaki bebekler Bella Baby Spa merkezinde jakuzi keyfi yaparak hem eğleniyor hem rahatlıyor.

Kahramanmaraş’ın ilk ve tek Bebek Spa Merkezi Bella Baby Spa ile gelişim, öğrenme ve eğlence yeni bir boyut kazanıyor.

Son yıllarda bebek gelişimini destekleyen uygulamalar arasında öne çıkan bebek masajı uygulamaları oldukça büyük ilgi görüyor. Bebeklerin fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimine olumlu etkisi tüm dünyada kabul gören bebek masajı merkezleri Avusturya, Brazilya, Almanya gibi birçok ülkede oldukça yaygın. Masaj tekniklerini öneri olmaktan öteye taşıyarak hizmete dönüştüren merkezlerin Kahramanmaraş’taki ilk adımını Bella Baby Spa attı. Bu yıl itibariyle faaliyete geçen merkezde bebek masajını, uzmandan hizmet olarak almak mümkün. Merkez 0-36 ay bebekler ile aktiviteler gerçekleştirmek isteyen ve bebekleri için hem gelişim destekleyici hem de hijyenik bir uygulama arayan aileleri dünya standartlarında uygulamalarla buluşturuyor.

AİLE KATILIMI YÜKSEK, ANNELER AYRICALIKLI!

Merkezdeki uygulamalar sırasında bebeklere anne ve baba hatta büyükanne ve dedeler eşlik ediyor. Bella Baby Spa kurucusu Hatice Müberra TOMBUL suda geçirilen zamana babaların, büyükanne ve dedelerin ilgisinin oldukça fazla olduğuna değinerek “Anneler bebekleri ile çokça vakit geçirme imkânına sahip ancak babalar ve yakınlar çoğu zaman bebekle vakit geçirme imkânı bulamıyor. Bu noktada merkezimizde sunulan hizmetler aile aktivitesi olması yönüyle oldukça kıymetli“ dedi. Tüm aile bireylerinin katılımına açık olan merkezde bebek bakımının çok büyük bir kısmını üstlenen anneler hem ailecek zaman geçirmenin keyfini çıkarıyor hem de sadece onlara özel gerçekleştirilen el masajı ile anne olmanın ayrılacalığını yaşıyor.

Kahramanmaraşlı Hatice Müberra Tombul tarafından açılan BELLA BABY SPA (Sudan Gelen Sağlık) merkezi, bebekli ailelerin uğrak yeri haline geldi. 0-36 ay aralığındaki su korkusu, gaz sorunu ve sindirim problemi olan bebekler oluşturulan jakuzilerde hem eğlendiriliyor hem de rahatlatılıyor.

  Bella Baby Spa ilk önce kendi bebeği için açtığını söyleyen işletme sahibi Tombul, bebek SPA merkezinin alternatif bir tıp ve bebeklerin gelişiminde önemli etken olduğunu söyledi.

 

Jakuziye giren bebeklerin rahatlayıp eğlendiğini söyleyen Tombul, “Burada bebeklerimize SPA hizmeti veriyoruz ve yaklaşık 1 saat gibi bebeklerimiz jakuzide kalıyor. Bebeklerimize suda dans, daha sonra bebek masajı uygulanıyor. Bebekler için VİP ve standart odalarımız var ve 0 ve 36 yaş aralığındaki bebekler getirilebiliyor. Bebek SPA’sı bir tedavi değildir ancak alternatif bir tıp yöntemidir. Çocuk doktorlarının ve fizyoterapistlerinin genellikle önerdiği bir yöntemdir. Faydaları ise kolik, gaz sancısı, uyku düzeni ve dolaşım sistemi gibi durumlara faydası vardır. Bunların haricinde de sağlık ve eğlencenin bir arada bulunduğu bir merkezdir. Biz bebeğimizi bir yıldır her hangi bir faaliyet olmadığını fark ettik ve bu işi araştırdık ve inceledik. Kendi bebeğimiz ve diğer bebekler için böyle bir ihtiyacın olduğunu anladık. İnsanların da çok güzel ve yoğun talepleri var” diyerek sözlerine son verdi.

HİZMETLER

Bebek Masajı

Bebek masajı bebeğin bedensel ve ruhsal yönden gelişimini destekleyen, sayısız faydaları olan bir uygulamadır. Masaj, bebeğin sağlıklı büyümesi, gelişmesi, kan dolaşımının hızlanması, kas-iskelet sisteminin gelişmesi ve bağırsaklarındaki biriken gazın çıkarılması gibi pek çok fizyolojik yararlarının yanı sıra, bebeğin çevresiyle iletişimini de güçlendirir.

Floating (Suda Dans)

Bebeğin gelişim destekleyicisi masaj, masajın destekçisi Floating (suda dans)

Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyen bebeklere göre birçok beceriyi daha erken kazandıkları kanıtlanmıştır. Yüzme bebeklerin kas gelişimini, ayrıca denge ve koordinasyonunu destekler. Sinir sistemini rahatlatır, psikolojik ve sosyal gelişimini, bağımsızlığı ve özgüveni destekler.

HABER: ATİLLA ŞAKACI/YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15