Kamek’te A1 Sertifikaları Verildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları(KAMEK) kapsamında vatandaşlara yönelik verilen kurslar devam ediyor.

Kamek’te A1 Sertifikaları Verildi

Özel İdare Binası kurs merkezinde devam eden kurslarda vatandaşlara meslek edinme ve el becerilerini kazanma eğitimleri veriliyor.

İngilizce A-1 Dil Kursunda haftada iki gün süren eğitimler Ramazan ayı öncesi sona ermişti. Kursiyerler ise sertifikalarını geçtiğimiz hafta içerisinde alma imkanı buldular.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız yetkililer; “Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıya dönüşmeye başlaması nedeniyle, meslekî yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hâle getirmektedir. Yabancı dil programları da bu gelişmeye doğrudan katkı sağlayabilecek bir özellik taşımaktadır. Bu sebeple kurs merkezimizde haftada iki gün, toplamda 160 saatlik bir eğitim verilmekte, eğitimler sonunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası verilmektedir.” ifadelerini kullandılar.

Kurslara katılan vatandaşlar, kurslar sayesinde hem boş zamanlarını değerlendirdiklerini hem de meslek edinme ve el becerilerini geliştirme imkanı kazandıklarını ifade ederek başta büyükşehir belediye başkanı Hayrettin Güngör olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiklerini belirttiler.

Haber: Gökhan Dökücü

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15