KAPI KAPI DOLAŞIP SIFIR ATIK PROJESİNİ ANLATTILAR

Dulkadiroğlu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Sıfır Atık projesi kapsamında başlatılan projeleri kapı kapı dolaşarak anlattı.

KAPI KAPI DOLAŞIP SIFIR ATIK PROJESİNİ ANLATTILAR

Doğukent mahallesinde bulunan evleri tek tek dolaşan Çevre Koruma ve KontrolMüdürlüğü ekipleri, proje bilgilendirme broşürleri dağıtarak vatandaşa SıfırAtık konusunda bilgi aktardı. Mahalleye yapılan Atikmatik cihazı ve geridönüşüm sistemlerini anlatan ekipler, bayat ekmek konusuna da değindi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay,farkındalık oluşturarak Sıfır Atık projesine dikkat çekmeyi hedeflediklerinikaydetti. Çevre temizliği konusundaki hassasiyetlerini dile getiren BaşkanOkay, bu kapsamda yaptıkları çalışmaları anlattı.
Sıfır Atık projesine büyük önem verdiklerini de vurgulayan Başkan Okay, çalışmahakkında şunları söyledi; “Sayın


Cumhurbaşkanımızın ilk olarak CumhurbaşkanlığıKülliyesinde başlattığı Sıfır Atık projesini ilçemizde başlattık. Bu projekapsamında ilçemizde çok çeşitli çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların farklışekilde tanıtımını ve duyurusunu yaptık. Ancak bu kapsamda farklı uygulamalardayapıyoruz. İlk olarak Doğukent mahallemizde bir uygulama yaptık. Oluşturduğumuzözel bir ekip mahallemizde bulunan evleri tek tek gezerek sıfır atık vemahalleye yapılan hizmetler hakkında bilgilendirme yaptılar. Bu çalışmamızbölgemizde bulunan farklı mahallelerde devam edecek.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17