Karanlığın kurbanı oluyordu!

Kahramanmaraş’ta Trabzon Caddesi’nde tekerlekli sandalyesiyle karşıdan karşıya geçen 48 yaşındaki Kifayet Alıcı’ya kırmızı ışıkta geçen 46 AAN 425 plakalı araç çarptı. Tekerlekli sandalyesiyle yola savrulan Alıcı, hafif yaralandı.

Karanlığın kurbanı oluyordu!

Olay; Pazartesi akşamı iftardan sonra Fotospor’un TrabzonCaddesine bakan tarafında meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre; 46AAN 425 plakalı araç, trafik lambalarının az ilerisinde durdu. Diğer araçlarınhizasına gelip araçlara yeşil ışığın yanmasını beklemek için geriye doğruhareket eden 46 AAN 425 plakalı araç, karanlıkta fark edemediği tekerleklisandalyesiyle Fotospor tarafından yolun karşısına geçen Kifayet Alıcı’yaçarptı. Alıcı, çarpmanın etkisiyle tekerlekli sandalyesiyle beraber yolasavruldu. Alıcı’nın çığlıklarını duyan yoldan geçen vatandaşlar ve caddeesnafı, yaşlı kadını tekerlekli sandalyesiyle yolun kenarına taşıdı. Çevredekivatandaşların ihbarıyla olay yerine ambulans ve sağlık ekipleri geldi. Kazayerinde ilk müdahalenin yapıldığı kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. Dahaönce geçirdiği bir kaza nedeniyle bacağında kırıklar oluşan Alıcı’nın sağlıkdurumunun iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Kazaya karışan araç sürücüsü ise trafik lambalarının olduğubölgede aydınlatma lambalarının yetersizliği nedeniyle Kifayet Alıcı’yıgörmediğini söyledi. Çevredeki vatandaşlar ve cadde esnafı da TrabzonCaddesi’nin yayalaştırma kısmında aydınlatmanın iyi olduğunu ancak valilik ileŞelale Park arasında aydınlatmanın zayıf olduğunu bu nedenle aynı noktadabirçok kazanın meydana geldiğini ifade ettiler. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15