Kararı mahkeme verecek

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesinin gündeme getirdiği 6 yıl önce yapılmasına rağmen, yan bloklarının yıkımı gerçekleştirilen İMKB Anadolu Lisesi’nin yıkılan bloklarının zararının kim tarafından karşılanacağına mahkeme karar verecek. Okulda eğitim gören öğrencilerin ise bu yıl çevre okullara yerleştirildiği öğrenildi.

Kararı mahkeme verecek

ZARARI KİM KARŞILAYACAK

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesinin geçen yıldan bu yanaüzerinde ısrarla durduğu İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bazıbloklarında yaşanan çatlamalar ve diğer bloklardan ayrışmaları nedeniyle,öğrencilerin güvenlik problemleri gündeme gelmişti. Okulun hemen altından geçenSulama Kanalının yapımı nedeniyle zeminin kaydığı rapor edilen okulda 2018-2019Eğitim sezonu durdurulmuştu. 6 yıl önce yapılmasına rağmen oluşan çatlaklaröğrencilerin hayatlarını da tehlikeye düşürmüştü. Bugün Gazetesi konununüzerine giderek yetkilileri uyardı. Şimdi kamuoyunca beklenen en merak edilensoru ise milyon TL tutarında olan ve içerisinde atölyeleri olan 20 derslikli buokulun bloklarının neden yıkıldığı, kanalı yapan firma tarafından mı yoksahazine tarafından mı karşılanacağı oldu.


ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMADI

Bazı blokları yıkılan okulla ilgili Bugün Gazetesininsorularını cevaplayan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, öncelikle okuldaeğitim gören öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için çevredeki okullarayerleştirildiğini hatırlatarak, “Bu milli eğitim bakanlığının merkezden ihaleettiği bir projeydi. Yıkım sürecinin uzaması da merkezin bu süreci mahkeme sürecinetaşıması ile ilgilidir. Biz geçen yıl bunu sabırla bekledik. Bütün numuneler vedeliller toplandı. Ve bunlar toplanıp mahkemeye sunuldu. Şuan mahkeme sürecidevam ediyor. Ülkemiz hukuk devletidir. Hukukun vermiş olduğu kararı aynenuygulamak ve kabul etmek durumundayız. Mahkemenin şu anda bununla ilgili birkararı yoktur. Ama mahkemenin vermiş olduğu karar en uygun biçimdeuygulanacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17