Karla kapanan yolda hastayı 2 kilometre sedyede taşıdılar

Kar yağışı nedeniyle yolları kapanan Afşin ve Göksun ilçelerine bağlı 2 mahalledeki hastalar, 112 Acil Servis ekiplerinin özverili çabaları sayesinde hastaneye ulaştırıldı

Karla kapanan yolda hastayı 2 kilometre sedyede taşıdılar

Kahramanmaraş'ta kar yağışı nedeniyle yolları kapanan Afşinve Göksun ilçelerine bağlı 2 mahalledeki hastalar, 112 Acil Servis ekiplerininözverili çabaları sayesinde hastaneye ulaştırıldı.   Afşin’deki hasta,112 Acil Servis ekipleri tarafından 2 kilometre boyunca karla kaplı yoldasedyede taşınırken, Göksun ilçesindeki hastanın imdadına ise paletli ambulansyetişti.

  Yoğun kar yağışı,kuzey ilçeler olarak adlandırılan Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak veEkinözü’nde ulaşımda aksamalara neden oldu. Yüksek kesimlerde bulunanmahallelerin bir kısmının yolları ulaşıma kapandı. Ekipler, kapanan yollarıaçmak için seferber olurken, 112 Acil Servis ekipleri de sağlık hizmetlerininaksamaması için büyük çaba harcadı.

  Afşin ilçesine bağlıÇukurpınar Mahallesi’nde bir hastayı, Afşin Devlet Hastanesi’ne sevk etmek içinyola çıkan 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibi, yoğun kar nedeniyle kapananyolda hastanın yaşadığı eve ulaşamadı. 112 ekibi, soğuğa ve yoğun karaaldırmadan hastayı yaklaşık 2 kilometre sedyede taşıyarak ambulansa alıp ilkmüdahalesini yaptıktan sonra Afşin Devlet Hastanesine başarıyla naklinigerçekleştirdi.

  Göksun ilçesinebağlı Ericek Mahallesi’nde de yaşlı bir hastayı nakletmek için paletli ambulansdevreye girdi. Afşin 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri ekibi, Ericek Mahallesi'ndehastanın evinin bulunduğu bölgede yolların yoğun kar yağışı sebebiyle kapalıolması nedeniyle paletli ambulans ile olay yerine intikal edip hastaya ilkmüdahaleyi evinde yaparak en yakın sağlık kuruluşuna naklini sağladı.

  Her iki hasta veyakınları, 112 Acil Servis ekiplerine teşekkür etti.

  

                                         

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15