KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Spora katkı vermek ve bilinçli taraftarların yetişmesini sağlamak amacıyla Kahramanmaraş KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans salonunda düzenlenen Endüstriyel Futbola Beşiktaş Tribününün Bakış Açısı konulu program için Kahramanmaraş’a gelen Beşiktaş’ta En Sevilen Amigolarından Alen Markaryan ve Spor Yazarı Şafak Malatya Sevenleriyle bir araya geldi.

KARTALLAR YALNIZ UÇAR

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans salonunda Şanlıurfa, Elazığ, Malatya, Diyarbakır ve Kahramanmaraş İllerindeki ÜniBJK Grupları ile bir araya gelen Beşiktaş’ta En Sevilen Amigolarından Çarşı Grubu Alen Markaryan ve Spor Yazarı Şafak Malatya’nın katılımı ile gerçekleşen Endüstriyel Futbola Beşiktaş Tribününün Bakış Açısı konulu programın açılışını Beşiktaş Spor Kulübü eski Muhabiri, KSÜ Öğretim Üyesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Enver Döşyılmaz, BJK ile daha önce yaşadıklarını ve şu anki Beşiktaş’ın durumuna ilişkin yorumlar yaptığı açlış konuşmasında BJK Doğu ve Güneydoğu Bölge sorumlusu Ramazan Cömert katılımcılara hitap etti. 

“HERKES BEŞİKTAŞLI OLAMAZ”

Beşiktaş 1903 yılında kurulmuş, Türkiye'nin dört büyük takımı içinde ilk kurulan takımdır diyen BJK Doğu ve Güneydoğu Bölge sorumlusu Ramazan Cömert, Siyah ve beyaz renkleri, oldukça coşkulu bir taraftar kitlesi olan Beşiktaş her zaman taraftarı ile daha da güçlenecektir. 1903’de doğdu aşkımız, siyah-beyaz renkleri oldu şarkımız, sporun her dalında bizim sanımız, hiç bitmedi bitmeyecek Beşiktaş sevdamız!  Bu düsturla birlikte 13 güzide ilçemizde BJK oluşumlarımızı yaptık ve devam edeceğiz de ama herkes Beşiktaşlı olamaz” dedi.

“KARGALAR SÜRÜYLE, KARTALLAR YALNIZ UÇAR”

BJK Doğu ve Güneydoğu Bölge sorumlusu Ramazan Cömert’in ardından kürsüye çıkan Kahramanmaraş UNİ BJK sorumlusu Hacı Burak Dinçaslan ise Beşiktaş aşkı farklıdır. Her yer siyah- beyazdır. Kargalar sürüyle, Kartallar yalnız uçar dile getirerek aklımla kalbimin birbirini onayladığı ender kavramlardan birisi Beşiktaş. Aklım, kalbim, kanım, ellerim, ayaklarım, hepsi diken diken oluyor Beşiktaş dendiğinde. Son günlerde, yöneticiyiz diye başında oturan insanların yaptıkları yüzünden çamur atıldı "benim Beşiktaşım"a. Değerleri, tarihi, kültürü gözardı edilerek lümpen muhabbetlerine malzeme oldu. Şimdi Beşiktaş Daha güçlü, Çünkü Kargalar Sürüyle, Kartallar Yalnız Uçar. Bizde Kahramanmaraş ekibi olarak Beşiktaş’ımıza her zaman sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.  

"SİYAH BEYAZ EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ GERİSİ TRAŞ"

Kürsüye çıkarçıkmaz bir taraftarın Kendisine neden Beşiktaş Tribünlerinde sizi göremiyoruz demesi üzerine, "Beşiktaşlı olmayan birisinin benimle omuz omuza yürümesine karşıyım! Senin isminin altına insanlar giriyor ve kendi egolarını tatmin ediyor." Cevabını verdi. 

"Siyah beyaz en büyük Beşiktaş gerisi traş" parolası ile gençliklerinin en güzel yıllarını Beşiktaş uğruna feda etmişler ve bundanda hiçbir zaman pişmanlık duymamışlar, her zaman için Beşiktaş'lı olmaktan gurur duymuşlar, "öğünmekte çok haklıyız sapına kadar Beşiktaş'lıyız, iyi gününde kötü gününde de hep senin yanındayız" demişlerdir. Bize sıkça sorulan Çarşı grubunun ismi nerden geliyor denirse; evleri Beşiktaş'ın çeşitli mahallerinde olmasına karşın hepsi Beşiktaş'ın Çarşı içinde buluşup toplandıklarından, hayatlarını Çarşı içinde geçirdiklerinden, kendiliğinden "Beşiktaş Çarşı grubu" demişlerdir. Neden Beşiktaş Tribünlerinden çekildiğimi ifade etmek gerekirse Bu, aşağı yukarı 4-5 senedir zihnimdeydi. En tepeye çıktığınızda, herkes sizi seviyorken bir şeyi bırakmalısınız. Bu düşünceyle yola çıktım. Her seferinde "Tribün sensizliğe hazır değil. Bu seneyi de atlatalım" denile denile 50 yaşıma merdiven dayadım. Benim Beşiktaş'a dair başka hedeflerim var. Beşiktaş kulübünün herhangi bir biriminde görev almak, yönetim kurullarında görev almak. İyi yaptığım; insanlarla, derneklerle, basınla kurumsal ilişkiler kurmak gibi kafamda bir sürü düşünce var. Yönetim kurulları, başkan adayları, başkanlar; 'camiadan bir tepki gelir mi' çekingenliğiyle böyle bir şeyin içine girmek istemiyorlar. Ben Beşiktaş'a hizmet edebileceğimi düşünüyorum. Tribün lideriyseniz, çok farklı insanlarla muhatap olmak zorundasınız, 7/24. Gecenin 12'sinde abisi evden kaçan birisi, "Abi ne olur arasan? Sadece senin telefonunu açar" diyor, telefonda. Bir ara Beşiktaş'ta kedi ölse bize soruyorlardı. Bizim camiada tutuculuk ön planda. Bundan mütevellit, eski üyelerin tepkileriyle karşılaşmak istemiyorlar belki de. Benim olduğum yerlerdeki farklı birikimleri istemiyor olabilirler. Geçmiş dönemde, Anadolu derneklerinde gece yapıldığında, "Alen varsa, biz gelmeyiz" diyen yöneticiler biliyorum. Bu nedenle Beşiktaş’a zarar vermek bana yakışmaz diye düşünüyorum” dedi.

(HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 


Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15