KASKİ İLE DADAĞLI'DA İÇME SUYU SORUNU KALMADI

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Onikişubat İlçesi Dadağlı Mahallesinde yaptığı içme suyu çalışmalarıyla mahalleye uzun yıllar hizmet verecek içme suyu altyapı sistemini oluşturdu.

KASKİ İLE DADAĞLI'DA İÇME SUYU SORUNU KALMADI

Mahallenin geçmişten gelen içme suyu sorununa BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un talimatları üzerine KASKİ Genel Müdürlüğüel attı. Dadağlı Mahallesine 2016 yılından bu yana içme suyu sorunununçözülmesi amacıyla büyük yatırım yapıldı. Mahallenin içme suyunun yeterligelmemesi üzerine 2 adet sondaj kuyusu açıldı. Şebekeye verilen içme suyukaynaklarındaki kaptaj tesisleri yenilendi. 2 yeni içme suyu deposu yapıldı.Mahallede mevcut bulunan 2 içme suyu deposuna bakım onarım yapıldı. Dadağlı’nınömrünü tamamlayan ve sık sık patlaklar meydana gelen eski içme suyu şebekesiyerine 23 km uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi yapılarak vatandaşlarakesintisiz içme suyu verilmeye başlanıldı.

Dadağlı Mahalle Muhtarı Adem Sarıtürk vatandaşlarıngeçmişte taşıma su ile içme suyu ihtiyacını karşıladıklarını belirterekBüyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu sorunların önüne geçildiğini söyledi.Sarıtürk konuşmasının devamında ‘’ Sıkıntılarımızı KASKİ Genel Müdürlüğümüzeilettik, takipçisi olduk. 2016 yılında sondaj kuyuları açıldı. Su problemimizkalmadı. Ancak şebekemiz eski olduğundan yine başvurumuzu yaptık. Sağolsunlarbizleri hiç geri çevirmediler. Şebekemiz yenilendi. Depolarımız yenilendi.Kaynak sularımız düzene girdi. Büyükşehir kuruldu, KASKİ kuruldu.4 yıllık sürezarfında muhtar arkadaşlarımızdan çevremizden duyuyoruz, görüyoruz gerekilçeler gerek mahalleler olsun altyapı çalışmaları bitme noktasına geldi. Bu dabizleri çok mutlu ediyor. Ben vatandaşlarım adına bir muhtar olarak öncelikleBüyükşehir Belediye Başkanım Sayın Fatih Mehmet Erkoç Bey’e ve onun herkademedeki değerli mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum’’ dedi. (HABERMERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15