KAYGUSUZ DULKADİROĞLU'NA ADAY

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte siyasette hareketli süreç başladı. KASKİ Genel Müdürlüğünde kimyager olarak çalışan Ejder Kaygusuz, Dulkadiroğlu belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştirdi.

KAYGUSUZ DULKADİROĞLU'NA ADAY

Basın toplantısında, konuşmalarına kendini tanıtarakbaşlayan Kimyager Ejder Kaygusuz, daha sonra seçilmesi halindegerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler verdi.

1965 doğumlu olduğunu belirten Kaygusuz , “Dokuz kardeşiz.Evliyim. Eşim öğretmendir. Bir kız babasıyım. Köyümdeki ilkokuldan sonra Gaziortaokulu ve Kahramanmaraş Lisesi mezunuyum. 1990 yılında İnönü üniversitesifen edebiyat Fakültesi Kimya bölümünü bitirdim. Kimyagerim. İş hayatıma kamudaöğretmen olarak başladım.6 yıl öğretmenlik ve okul müdürlüğü görevinden sonraÇevre bakanlığında Çevre denetçisi olarak çalıştım. Şimdide 2010 yılından buyana Kahramanmaraş büyükşehir belediyesinde çalışıyorum. KahramanmaraşBelediyesinde 3 yıl işletme ve İştirakler Müdürlüğü görevi yaptım. Halen KASKIGenel Müdürlüğünde Kimyager olarak çalışmaktayım” dedi

“HAYALLER KURANPROJELER ÜRETEN BİRİSİYİM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi olan adaylaristiyoruz sözünün kendisini heyecanlandırdığını belirten Kaygusuz, “BelediyeBaşkanı aday adayı olmamdaki en önemli etken Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımıolmuştur. Yaşadığım şehirle ilgili ve Türkiye’nin genel idaresi ile ilgili herdaim hayaller kurmuş ve projeler üreten biriyim. Dulkadiroğlu ilçesine BelediyeBaşkanı olup ülkemin ve şehrimin kalkınmasına fayda sağlayacağım” ifadelerinikullandı.

Kaygusuz, Konuşmasına Dulkadiroğlu’na yapacağı projelerhakkında bilgiler vererek devam etti.

TARIMA DAYALIORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

İlçe sınırları içerisinde, istimlak etmeye çok uygunyaklaşık 3.000 dönüm bir arazi üzerinde tarıma dayalı organize sanayi bölgesikurmak istediğini söyleyen Kaygusuz,  Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret ve SanayiiOdası ve Ziraat Odası gibi paydaşlarla yola çıkarak kuracağımız OSB katma değeriçok yüksek tarımsal faaliyetler için kullanılacaktır. 3.000 dönüm araziyaklaşık 1000 - 3.000 - 5.000 metrekare şeklinde parsellenerek katma değeriyüksek ürün yetiştirmek isteyen ailelere tahsis edilecektir” açıklamalarındabulundu.

ENDÜSTRİYEL ATIK SUARITMA TESİSİ BİRLİĞİ KURULACAK

Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisi şehrin alt kotlarınkotlarından bir yere kurulacağını belirten Kaygusuz Karaçay ve Erkenez çayıboyunca yağmur ve evsel atık sulardan endüstriyel atık sular merkezi arıtmatesisinde an deşarj edilecektir. İlçemizde hiçbir Sanayi kuruluşu Arıtma Tesisiyapma zorunluluğundan kurtulacaktır. Her gün haber sütunlarına konu olan Aksuve Erkenez çaylarının rengarenk akışına son vereceğiz. Arıtma Tesisi yatırımıiçin AB çevre fonlarından faydalanılacaktır” şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMPROJESİ

İlçemizde parsel bazında kentsel dönüşüm yerine ada bazındakentsel dönüşümü destekleyeceğim diyen Kaygusuz, “Böylece bu şehrin daha planlıbir şekilde dönüşümü ve gelişimini sağlayacağız. Yatay mimarı önemsenecek 5 yıliçerisinde yüzde 20 dönüşüm hedeflenecektir. Eski sanayi bölgemizin derhal istimlaksağlanacak mevcut alan, Kent Meydanı olarak düzenlenecektir” dedi

KIRSAL MAHALLEPROJESİ

Kırsal mahalleler için ayrı bir birim oluşturulacağınıbelirten Kaygusuz, “Sık sık ihtiyaç duyulan iş makinaları sayıları artırılacak,mahalle muhtarlarımızın istekte bulunması durumunda en kısa zamanda hizmetinverilmesi amaçlanacaktır. Yine kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılıkfaaliyetleri desteklenecektir” ifadelerine yer verdi.

Anne ve Çocuk KampüsüProjesi

Şehrimizde anne ve çocukların rahat bir şekilde geçireceğiyaklaşık 20.000 metrekare bir oluşturacağız diyen Kaygusuz, şu ifadelerikullanarak sözlerine son verdi: “Mevcut alanı Kentsel dönüşüm faaliyetleri neticesindeelde edeceğiz. Bu alanda çocukların her türlü oyun alanları, annelerin rahatedeceği park, kafeterya, mescit, sportif alan gibi faaliyetler olacaktır.”

HABER-FOTO: MERTPOLAT

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15