KAYIP SEVDA, FUARDA OKUYUCU İLE BULUŞUYOR!

Han Duvarları / Kalbe Düşen Kor romanı ile Kahramanmaraş’ın bir dönem tarihine ışık tutan, okuyucularından tam not alan Gazetemiz yayın kurulu üyesi ve köşe yazarımız Ali Avgın, ikinci romanı KAYIP SEVDA ile Kahramanmaraş Kitap ve Kültür fuarında okuyucularıyla buluşuyor.

KAYIP SEVDA,  FUARDA OKUYUCU İLE BULUŞUYOR!

Faruk Nafiz Çamlıbel’in Han Duvarları şiirine konu olanMaraşlı Şeyh oğlu Satılmış’ın aşkını anlatan ilk romanı ile Kahramanmaraş’ın yüzyıl önceki sosyal hayatını, Maraş Mevlevihanesini,  sokaklarını, çarşılarını, gezdiren yazarımızAli Avgın, yeni romanında da 1935 li yılların Kahramanmaraş’ını, o dönemdeki insanportrelerini ve bir dervişin sır dolu aşk hikâyesini, kahvenizi yudumlarkenyutkunarak okuyacaksınız. Gizem dolu romanda aşkın derin ahını iliklerinizekadar hissedeceksiniz.  Tıpkı bir film izlergibi o günleri hayalinizde canlandırarak en ince detaylarına kadar yaşayacak vegözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.

Romanın ilk imzası, Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarındaolacak. Okuyucuları, ilk kez kitap fuarında kitaba ulaşabilecek. Yazarımız AliAvgın, fuar süresince yeni romanı KAYIP SEVDA ve HAN DUVARLARI/Kalbe Düşen Kor,romanlarını imzalayacak.

Yazar Ali Avgın, kitapseverleri Fuara davet erek şöyleseslendi: “  Bu yıl 5. DüzenlenenKahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarımız Hayırlı olsun. Nasipse bu yıl yeniromanım KAYIP SEVDA ile okuyucularımın karşısında olacağım. Fuar süresince YEDİVEREN/EFTALYAYayınları standına, kitapsever tüm dostlarımızı kitap ve çay muhabbetinebeklerim. “

Kitabın arka kapak yazısını ise, Usta Gazeteci Mehmet TAŞyazdı.

Bu romanınsahifeleri arasında gezintiyeçıktığınızda kendinizi bir anda, Anadolu’nun kadim şehirlerinden Maraş’ta yüzyıllık bir gönül hikâyesinin içinde bulacaksınız.

MaraşMevlevihanesi dervişlerinden Kahveci Hacı Ağa, mensubu olduğu dergâh ilegönlünü kaptırdığı Gülizar arasında kalır…

Yasaklıyılların ibret dolu sahneleri arasında dolaşırken, sır dolu bir aşk hikâyesinetanıklık edeceksiniz. Hacı Ağa’nın lezzetli kül kahvesini, Nasuh Efendi’ninüflediği ney sesiyle zevkle yudumlayacak, Tasavvufun ruhunuza ferahlık verecek aşkesintileriyle de kendinizden geçip mest olacaksınız.

YazarınHan Duvarları / Kalbe düşen Kor, romanında olduğu gibi, bu eseriyle dekendisinden söz ettireceğinden eminim.

Gazeteci/Yazar Mehmet TAŞ

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17