Kaykusuz; “kadınlarımız, anne ve çocuklarımız için şehrimizde kampüs oluşturacağız”

Kaykusuz; “kadınlarımız, anne ve çocuklarımız için şehrimizde kampüs oluşturacağız”

Kahramanmaraş Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ejder Kaykusuz 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı Yayınladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün, tüm dünya kadınlarının bağımsızlık, eşitlik, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesi olarak kutlanmakta, mücadeleleri ise her zaman destek bulmaktadır diyen Kaykusuz; “Ama Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde kadınlar, anneler hak etmedikleri muamelelere maruz kalabiliyor, herkesin yüreğini dağlayan görüntülerle karşılaşılabiliyoruz. Bugün gelinen noktada Anadolu Kadınları; iş hayatı, eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, çağdaş Türkiye'nin simgesi ve Cumhuriyet'in en büyük teminatı olmuştur.

İslam dini ile birlikte kadın toplumda hak ettiği değeri almıştır. Kadının konumundaki bu değişiklik, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de birçok ayette ifade edilmektedir. Kadınlara karşı gösterilecek tavırda bizim için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. Fahri Kainat Efendimiz Hazreti Muhammed, hanımlara karşı her daim güler yüzlü olmuş, onlara sevgi, saygı ve anlayış göstermiştir. Günümüzde Türkiye'de hanımlarla ilgili çeşitli yasal düzenlemeler yapılarak, Kadın Hakları ve şiddet konusunda önemli mesafeler kat edilmiştir. Kadınların karşılaştıkları diğer sorunlar, toplumun genel eğitim düzeyinin yükselmesi ve kadınlarımızın sosyal, siyasal, ekonomik yaşamda etkinliklerinin daha da artmasıyla ortadan kalkacaktır. Bu vesileyle kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştireceğimizi ifade ederek Şehrimizde Anne ve Çocuk Kampüsü oluşturacağız. Şehrimizde Anne ve Çocuklarımızın Rahat bir zaman geçireceği 20.000 Metre Kare bir kampüs oluşturacağız. Mevcut alanı Kentsel Dönüşüm faaliyetleri neticesinde elde edeceğiz” dedi. 

Kadınlarımıza gerekli değerin verilmesi net bir şekilde belirten Kaykusuz, “Her bireye olması gerektiği gibi kadınlarımıza da sevgiyle yaklaşmalı, hakları gözetilmeli, her alanda imkanlar ölçüsünde önlerinin açılmasını sağlamalıyız. Özellikle eğitim konusunda kız çocuklarımızın okullarda devamlılığının sağlanmasına dikkat etmeliyiz. Tarihe adını altın harflerle yazdıran Türk Kadını başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15