KENGER, 'TARİH YAZMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM'

11-26 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Sarıyer’de düzenlenecek olan Büyük Kadınlar A Milli Güreş Takımı hazırlık kampına katılacakların isimleri netleşirken Kahramanmaraşlı Milli Güreşçi Merve Kengerde milli takım kamp listesinde yer aldı.

KENGER, 'TARİH YAZMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM'

Büyük Kadınlar A Milli Güreş Takımı Yaşar Doğu GüreşTurnuvası hazırlık kampı 11 Temmuz’da İstanbul Sarıyer’de başlıyor. 11-26Temmuz 2018 Tarihinde İstanbul / Sarıyer’de Düzenlenecek Olan Büyük Kadınlar AMilli Güreş Takımı Hazırlık Kampı Büyük Kadınlar Güreş A Milli TakımıUluslararası Yaşar Doğu Turnuvasına Hazırlanacak. Kahramanmaraş Kenger SporKulübü Sporcusu Merve Kenger bu kampta Kahramanmaraş’ı Bayanlarda temsil edenTek Bayan Milli sporcu olarak dikkatleri üzerine topladı. 27 Kişilik isimListesinde 19 Sporcu, 1 Teknik Direktör, 3 Antrenör, 1 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen,1 Psikolog, 1 Masör listede yer aldı.

“İYİ ÇALIŞIPDERECE ALMAK İSTİYORUM”

Milli Takım Kampına davet edilen Kahramanmaraş KengerSpor Kulübü Sporcusu Milli Güreşçi Merve Kenger, Türk halkına yeniden birsevinç yaşatmak istiyorum. Önümüzde A Milli Güreş Takımı hazırlık kampı veBüyük Kadınlar Güreş A Milli Takımı Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası var.İnşallah buradan iyi derece alıp Türk Bayrağını Gönlere çektirmek istiyorum.Ardından Bir sonraki hedefim Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek. Ben İlkdefa yapılan Avrupa oyunlarında ülkeme ilk madalyayı kazandırmasını bilmiştim.Gerçekten çok güzel bir duyguydu. İlk olarak tarihe geçtim ve yeniden tarihyazmak istiyorum. İnşallah olimpiyatlara katılıp ülkeme yine bir ilkiyaşatırım. Dualarını esirgemeyen Tük halkına ve bana destek veren herkese çokteşekkür ediyorum. Sene başından beri çok zorlu kamplar geçirdik. Sürekliçalışıyorduk zaten. Ara vermeden sürekli kamplardaydım. Okula bile doğru düzgüngidemedim. Çok çalıştım. Disiplinli bir çalışma süreci geçirdik. Bunu meyvesinialdığımı düşünüyorum. İnşallah iyi bir kamp dönemini aşar Büyük Kadınlar GüreşA Milli Takımı Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvasında da başarılı bir sporcuolurum” dedi.  

“BAYANLARDA TARİHYAZMAK İSTİYORUZ”

Kenger spor Kulübü Antrenörü Milli Güreşçi CengizKarakız, Güreş’e yıllarını verdiğini çok emek harcadığını ifade ederek“Hedefimiz Kahramanmaraş’ımız nasıl madalyalı bir şehir ise Yaşar DoğuTurnuvasında Bayanlarda bir madalya almak istiyoruz ve bu konuda da bir tarihyazmak istiyoruz” dedi. Bir ara Güreş sporunu bıraktığını ama kendisine gelenyoğun talep doğrultusunda eski takım arkadaşı Süleyman Kenger ile birlikteBayan Güreş takımıyla yola tekrar çıktığını ifade eden Karakız; “Tabi ki Benimhedefim Kahramanmaraş’ımız nasıl madalyalı bir şehir ise olimpiyatlardan daBayanlarda bir madalya almak istiyorum ve bu konuda da bir tarih yazmakistiyorum. Bu işe yıllarımı verdim. Çok emek verdim. Aslında ben bu işibırakmıştım ama Tekrardan bu yetenekli kızlarımızı görünce Kulüp başkanı aynızamanda kızlarımızın babası olan ve benim eski takım arkadaşım Süleyman Kengerile birlikte bu kızlarımızın da Avrupa ve Dünya olimpiyatlarından madalyagetirmeleri memleketleri memleketimiz açısından Göksun açısından çok iyi oldu.İnşallah Büyük Kadınlar Güreş A Milli Takımı Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvasıhazırlık kampından da başarılı kamp geçiririz” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17